Поділитися публікацією:

Фото: panoramio.com

Cьогодні, 21 лютого, на базі Прикарпатського Національного університету імені Василя Стефаника відбувся круглий стіл ” Малочисельна школа карпатського регіону. Інноваційні підходи до функціонування та перспективи розвитку”.


Метою круглого столу було запропонувати шляхи розвитку малочисельної школи (де навчаються до десяти учнів на клас).

Ректор ПНУ Ігор Цепенда визнав, що проблема якісної роботи малочисельних шкіл є надзвичайно актуальна і потребує спільних зусиль як з боку влади, так і збоку громади та жителів регіону.
Вони є одинаковими не лише в Україні, але й Європі – недостатня матеріальна база середніх закладів освіти, важкодоступність шкіл через непридатні до використання дороги, низька заробітня плата та підготовка фахових спеціалістів.

Тому учасники заходу в першу чергу наголошують на потребі кращого фінансування з бюджету, надання соціальної допомоги вчителям, та використання досвіду зарубіжних шкіл, зокрема Європи та США.

В підсумку учасники круглого столу рекомендують Міністерству освіти і науки України виділити проблему збереження малих шкіл Карпатського регіону як пріоритетну і надзвичайно важливу.

Джерело


Поділитися публікацією:
Теги: