Поділитися публікацією:

Фото взято з архіву

Державна регуляторна служба України відмовила Міністерству інфраструктури відповідно наказу про підвищення тарифів на вантажні перевезення державним залізничним монополістом ПАТ “Укрзалізниця” .

Відповідне рішення прийнято главою ГРСУ Ксенією Ляпіною . У пояснювальній записці зазначається, що проект наказу не враховує цілий ряд принципів державної регуляторної політики – прозорість, адекватність, збалансованість і передбачуваність.

Госрегуляторная служба підкреслює, що заплановане “Укрзалізницею” підвищення тарифів на 25% несе серйозні ризики для економіки України. Зокрема, зростання ж / д тарифів істотно знизить конкурентоспроможність промислових галузей та агропромислового комплексу на міжнародних ринках.

Це негативно позначиться на потенціалі відновлення економічного зростання України. Відзначається, що в 2016 році промислове виробництво зросло лише на 2,4%, темпи зростання ВВП склали 4%, інфляція – близько 14%.

“Природна монополія, якою є” Укрзалізниця “, не повинна в умовах рецесії економіки підвищувати вартість своїх послуг. Тарифи на вантажні залізничні послуги в Україні повинні бути адекватними і відповідати ситуації у вітчизняній економіці” , – підкреслюється в рішенні ГРСУ . Найбільш уразливими в разі підвищення тарифів “Укрзалізниці” виявляться основні експортні галузі: гірничо-металургійний комплекс і аграрії.

“Основний збиток підвищення тарифів в поточних умовах завдасть сировинним експортним галузям, зокрема підприємствам, основу перевезень яких становлять низькомаржинального позакласні вантажі. Також слід взяти до уваги, що економічні наслідки від впровадження запропонованого нормативно-правового акта можуть негативно вплинути не тільки на різні галузі української економіки, а й безпосередньо на транспортну галузь, оскільки індексація тарифів неминуче призведе до відтоку вантажів “, – відзначаються в документі.

Державна регуляторна служба України рекомендує Мінінфраструктури зосередитися на підвищенні ефективності роботи держпідприємства.

Потребує оцінки питання ефективності роботи Укрзалізниці щодо оптимізації витрат підприємства, особливо в частині зниження собівартості вантажних перевезень. Відзначаємо, що Укрзалізниця отримала 3,8 млрд грн. Від попереднього підвищення залізничного тарифу на перевезення вантажів в 2016 році, однак на сьогодні відсутній аналіз ефективності використання додатково отриманих коштів “ , – підкреслили в ГРСУ .

Раніше “Укрзалізниця” заявила про намір підвищити в 2017 році тарифи на вантажоперевезення на 25%. Відповідний проект наказу був опублікований на сайті Мінінфраструктури . У той же час міністр Володимир Омелян виступив проти підвищення тарифів транспортного монополіста.

Асоціації основних вантажовідправників звернулися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та в Антимонопольний комітет України з проханням не допустити зростання тарифів “УЗ” . Також проти підвищення тарифів висловилися міжнародні бізнес-асоціації.

Американська торгова палата заявила про неприпустимість зміни тарифної політики “Укрзалізниці” до створення незалежного органу, який зможе визначати ефективність тарифної політики транспортного монополіста. Європейська бізнес-асоціація відзначила, що підвищення тарифів “Укрзалізниці” на 25% зробить українську промисловість неконкурентоспроможною.

Мінпром


Поділитися публікацією:
Теги: