Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Як інформувалось, в понеділок, на території області зареєстрована 1 надзвичайна ситуація – спалах африканської чуми свиней.

Хворобу зафіксували у тварини з вольєрного господарство ПП «СЛМНДПЗГ «Чорний ліс», що в селі Рибне. Через це створили 20-кілометрову зону нагляду за тваринами, у яку входить й Івано-Франківськ.

Журналісти поцікавилася у директора Івано-Франківської державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Ігоря Глеба, чи є ризик, що інфіковане м’ясо потрапить на прилавки ринку.

Ігор Глеб запевнив, що у області та місті проводять усі заходи, щоб африканська чума не поширювалася. Однак більша відповідальність лежить на лікарях, які працюють на місці: ті перед забоєм повинні оглянути тварину та виписати ветеринарну довідку, де вказаний стан тварини. Якщо є якісь підозри, ветеринарний лікар не має права виписати відповідну довідку.

“Через спалах чуми у понеділок зібрали усіх лікарів області та наголосили на посиленні уваги”, – зазначив директор лібораторії.

Однак ветеринарна довідка – половина експертизи. Щоб м’ясо потрапило на прилавки, воно повинно ще пройти ветеринарно-санітарну експертизу у лабораторії.

“Тому на цей час ризик потрапляння інфікованого м’яса на ринок мінімізований. Це неможливо”, – каже Ігор Глеб.

Варто додати, що інфіковане м’ясо людині не шкодить, однак людина може бути носієм інфекції.

Джерело


Поділитися публікацією:
Теги: