Поділитися публікацією:

В Івано-Франківську комунальники МІУК віддали підприємству екс-депутата підряд на фарбування стін та створення муралу на суму близько 300 тисяч гривень. Закупівлю проводили через ProZorro, при цьому угоду уклали без проведення торгів.

 

16 грудня 2016 року франківське комунальне підприємство уклало договір з ТОВ «Карпатська будівельна компанія» на фарбування зовнішніх стін і нанесення малюнку мурал на фасаді будинку по вул. Галицька, 144. Очікувана вартість здійснення капітального ремонту 278`563.20 грн, пишуть Версії.

У «Законі про публічні закупівлі» чітко розрізняють закупівлю послуг і закупівлю робіт. Поточний ремонт відносять до категорії «послуги», капітальний ремонт – до категорії «роботи» (пункт 22 частини першої статті 1).

Частина перша статті 2 «Закону про публічні закупівлі» встановлює вартісні межі для проведення публічних закупівель через електронну систему закупівель. Коли предмет закупівлі послуга, замовники мають проводити процедури закупівель, якщо її вартість дорівнює або перевищує 200 тис. грн.

При цьому, замовники можуть утриматися від проведення торгів, якщо надані послуги класифікуються як капітальні роботи, за умови що виділена сума для виконання капітальних робіт не перевищує 1,5 млн. грн.

Ймовірно, для того щоб освоїти кошти та здійснити процедуру без торгів, фарбування стін та нанесення муралу було зафіксовано як «капітальний ремонт». Це дало змогу заключити договір з ТОВ «Карпатська будівельна компанія» без проведення аукціону.

Згідно наказу Держжитлокомунгоспу «Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд» просте фарбування фасадів будівель відноситься до поточного ремонту. (пункт 1.2.3.4.). Чи належить до цієї категорії поняття «нанесення малюнку мурал» в законі не сказано. До слова, такого поняття, як «мурал», немає в жодному законі.

Хоча, як правило, роботи із нанесення муралу відносять до поточного ремонту.

За словами інженера МІУК Ростислава Котовича, ця ж фірма здійснювала роботи по утепленню будинку, хоча свого часу секретар міськради Оксана Савчук подякувала мешканцям за активність, відмітивши, що вони своїми силами утеплюють будинок.

«Щиро дякую за активність мешканцям будинку на вулиці Галицька, 144. Вони своїми силами за підтримки бюджету та МІУК утеплюють великий будинок. А сучасний вигляд, якого набув тепер фасад, стане ще однією родзинкою «Пасічної» та й Івано-Франківська загалом», – розповіла у соцмережі Оксана Савчук.

До слова, такий вид мистецтва, як мурал, став досить популярним у Франківську. У місті почалась справжня лихоманка стінопису, хоча кінцевий продукт не завжди подобається франківцям. Згадати хоча б скандальний мурал польського художника Славоміра Чайковського на фасаді будинку за адресою Мазепи, 100  чи зображення «упоротого Франка» на Бельведерській.

До речі, за кілька місяців до цього МІУК провів тендер на поточний ремонт покрівлі над 1-им під’їздом в цьому ж будинку за адресою: м.Івано-Франківськ,вул.Галицька,144. Переможцем аукціону стало ТзОВ «В. О.», яке погодилось надати послугу за 66`212.40 грн.

Наразі ремонтні роботи за адресою Галицька, 144 майже завершені.

Довідка:

За даними інформаційної платформи Youcontrol (https://youcontrol.com.ua ) «Карпатська будівельна компанія» була створена в 2012 році. Тоді її очолив Гайда Андрій Ігорович. На даний час людина з такими особистими даними очолює Головне територіальне управління юстиції в Івано-Франківській області.

В 2013 році директором «Карпатської будівельної компанії» став Шелист Юрій Петрович, який у 2010-2015 роках був депутатом Тисменицької районної ради.


Поділитися публікацією:
Теги: