Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Держава заборгувала компаніям, що надають комунальні послуги, вже 25,2 млрд грн. Щоб хоч якось покрити свої витрати, за пільговиками відкрито справжнє полювання: їхні декларації та банківські рахунки ретельно перевіряють і, як тільки виявляють щось «зайве», тут же позбавляють субсидій. Таких випадків все більше і більше, пишуть Вести .

За офіційною статистикою, в січні 2017 року кількість сімей, які отримують субсидії, у порівнянні з груднем 2016 року зменшилася на 425 073. І це при тому, що, навпаки, воно повинно було значно збільшитися через зростання тарифів. Нагадаємо, щоб претендувати на пільги, комунальні платежі повинні перевищувати 15% від сумарного доходу сім’ї.

В Україні вже почали відкривати справи щодо людей, які не вказують покупки понад 50 тис. Грн, щоб отримати субсидію. Зокрема, в Дубно Рівненської області триває слідство у справі про призначення 35 місцевим жителям субсидій майже на 0,5 млн грн. Згідно з матеріалами справи, люди навмисне не вказали в документах куплені протягом року автомобілі.

Також самі органи соцзабезпечення звертаються до судів, щоб повернути «зайві» виплати по субсидіях. Так, в Збаражі Тернопільської області місцеве управління соцзахисту в суді вимагає стягнути 4,5 тис. Грн з місцевого жителя, який не вказав в документах покупку мікроавтобуса за 130 тис. Грн.

У Ковелі Волинської області місцевий соцзабез хоче повернути субсидію у місцевої жительки, яка забула вказати у декларації, що крім пенсії ще отримує допомогу по догляду за інвалідом «аж» в 1600 грн.

Киянка Олена Толокіна розповіла, що її позбавили субсидії через те, що вони разом з родичем придбали земельні паї.

Юрист Ростислав Кравець підтверджує, що як тільки служби соцзахисту отримують інформацію про покупки або фінансовий стан, відразу ж звертаються до суду: «Служби уповноважили перевіряти рахунки, депозити, тим самим розкриваючи банківську таємницю, декларації і реєстри. Якщо з податкової була отримана інформація про те, що людина купила собі телевізор, машину або навіть ліків більш ніж на 50 тис. Грн, то вважають, що його потрібно позбавити субсидії, і звертаються до суду ».

Економіст Олександр Охріменко зростання боргів пояснює тим, що ніхто не розраховував на такий ажіотаж навколо оформлення субсидій: «Нарощування боргів буде тільки продовжуватися, і ми можемо залишитися без тепла і електрики».

Енергоексперт Валентин Землянський впевнений: єдиний вихід – знизити тарифи. «У бюджеті просто може не вистачити грошей для покриття субсидій. В результаті виникають проблеми з подальшою закупівлею енергії і зростає борг енергоринку, через що «Нафтогаз» також недоотримує гроші. Єдиний вихід: вдвічі знизити тарифи, тоді і на субсидії претендуватимуть тільки 15-20% населення і держава зможе покрити ці витрати », – сказав він.

Джерело


Поділитися публікацією:
Теги: