Поділитися публікацією:

Фото: westnews.com.ua

Сьогодні, 26 лютого, біля Бурштинської ТЕС розпочалась акція протесту. Мітингувальники перекрили дорогу для проїзду транспорту на дорозі Львів – Івано-Франківськ, чим спричинили незручності для автомобілів та автобусів. 

З обох сторін проїзної частини траси вже назбиралось чимало автомобілів.

Нагадаємо, сьогодні працівники Бурштинської ТЕС вийшли на трасу Львів-Івано-Франківськ. ВІДЕО

Працівники пробули на автодорозі з 14:00 до 16:00. Сам ж протест відбувається проти умов праці, рівня зарплат та порушення екологічного законодавства на підприємстві, передає WestNewsАкція проходила за підтримки голова профспілки Бурштинської ТЕС Руслан Карвацький. 

До слова, 22 лютого екс-президент Грузії та екс-губернатор Одещини Михайло Саакашвілі відвідав Бурштинську ТЕС. Саакашвілі провів зустріч з представниками місцевої профспілки та працівниками підприємства. Також, до акцій долучалися політичні партії “Народний контроль” та “ВОЛЯ”.

 Через перекритий рух відбулися словесні перепалки між мітингувальниками та водіями.

«Таке враження складається, що в нас вибори будуть найближчим часом. Особисто, вкрай негативно ставлюсь до будь якого перекриття доріг чи блокування.  Але чим ближче до виборів, тим частіше будуть такі акції по всій країні і нема на то ради. З одного боку співчуваю людям в котрих борги по зарплатах, бо ж їсти хочеться і за комуналку треба платити, але з другого боку – вирішуйте свої проблеми в себе в конторах. Чого мені перекривати дорогу?», – вважає Ігор, водій рейсового автобуса.

unnamed-2

За коментарем журналісти звернулись до директора Бурштинської ТЕС Андрія Шувара.

«Стабільна робота Бурштинської ТЕС зараз як ніколи важлива для України. Станція забезпечує електроенергією весь Бурштинський енергоострів, а це – вся Закарпатська область, південна частина Львівської області та західна частину Івано-Франківської області – всього це 3 млн українців. Що стосується вимог працівників про підвищення зарплатні, то хочу зазначити, що станом на січень 2017 року середня зарплата становить 10730 гривень, це вдвічі більше аніж середня по Івано-Франківській області і в нас немає жодної гривні заборгованості. У квітні відбудеться підвищення зарплатні в середньому на 15 відсотків. Вся зарплата виплачується вчасно. Звинувачення в скороченнях – безпідставні, саме зараз триває процес оформлення 24 осіб в оперативний персонал станції», – говорить Андрій Шувар.

До працівників ТЕС долучились і представники громадських організацій та політичних партій, що обурило значну кількість мітингувальників, які проти політизації їхнії акцій.

unnamed-----kopiya

«Наші вимоги були суто економічні. Але я думаю, що після того як керівництво профкому почало залучати до наших внутрішніх справ політиків та громадські організації, всі ці наші акції через політичні амбіції голови профкому пішли коту під хвіст. Тепер нас використовують в своїх політичних планах і мені і моїм співробітникам це не подобається», – прокоментував ситуацію працівник електроцеху Андрій.

Джерело


Поділитися публікацією: