Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

В Івано-Франківську у деяких суддів закінчились повноваження. Відтак, найближчим часом у міському суді залишиться усього декілька суддів, які зможуть здійснювати судочинство.

По це сьогодні, 27 лютого, повідомив голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк. Як писав “Галицький кореспондент “, в цілого ряду суддів Івано-Франківського міського суду найближчим часом закінчуються повноваження. Адже вперше суддю призначають тільки на 5 років. Вдруге суддю призначають безстроково. Суддів, у яких з цієї підстави закінчились повноваження, у Франківську зараз 10. Оскільки повноваження їм ще не продовжують, тому вони не можуть виконувати свій прямий обов’язок — здійснювати судочинство. Наприклад, в Яремче зараз немає жодного судді. Відсутність суддів сприяє тривалому розгляду справ та великому навантаженню на суд.

“Для стабільної роботи суду у Франківську потрібно не менше 27-ми суддів. Сьогодні працює 19 суддів. Два місця вакантні. У ряду суддів незабаром закінчаться повноважень. На сьогодні у нас є на 12 суддів менше”,- ділиться Антоняк. Та додає, кримінальні справи розглядали тільки кілька суддів. Зараз їх залишиться четверо, з них тільки двоє це слідчі-судді. Це завадить сформувати навіть колегію, що розглядає ряд справ.

У 2015 році працював у міському суді 21 суддя. У 2016 – уже 17 . Натомість цього року у суді залишиться тільки 9 суддів. Відтак у одного судді у провадження буде не менше двох тисяч справ. На одну справу суддя, постійно сидячи на своєму місці, зможе витратити тільки 52 хвилини, розповідає керівник апарату суду Володимир Оліяр.

“У нас не найгірша ситуація. Є суди, де взагалі немає суддів, або він один. Заручниками стають прості громадяни, які хочуть розгляду. Все тяжче стає пояснювати їм, чому довго тягнеться розгляд, або чому немає суддів. При навантаженні у тисячу справ, ставити щільний графік неможливо. Ми не скаржимось, але просимо розуміння. Така мала кількість суддів не може обробити таку кількість інформації”,- ділиться голова суду.

Зараз голова суду Антоняк пише листи в атестаційну комісію та інші інстанції для того, щоб проінформувати про кризову ситуацію. Призначення суддів сьогодні це і політичний процес, ділиться Антоняк (на суддівську посаду призначає Верховна Рада України). Втім прогнозує, одному з франківських суддів, мабуть, продовжать повноваження.

16997463_715438401972329_646916190_n

17006206_715438418638994_840780262_n


Поділитися публікацією: