Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Сьогодні на засіданні виконавчого комітету Коломийської міськради розглянули питання “Про встановлення тарифів на  перевезення  пасажирів у міському сполученні”.

Останні три місяці це питання було на слуху в Коломиї. Перевізники пропонували владі підвищити тарифи на проїзд з 3,5 грн. до 5 грн. У першу чергу – в зв’язку з підвищенням цін на паливо. Такі розрахунки міськраді подавало “АТП”. Але після громадських слухань коломияни та перевізники зійшлися на тарифі у розмірі 4 грн.

Це рішення сьогодні підтримала більшість виконкому: з 19-ти членів виконкому 12 проголосували “за”, повідомляє “Дзеркало Коломиї”.

Так, з 10 березня тариф за разовий проїзд одного пасажира у міському сполученні на автобусних  маршрутах загального користування становитиме:

4 грн. – з  6.00  до 22.00 год.

6 грн. – з 22.00  до 24.00 год.

Для дітей шкільного віку встановлено проїзд у розмірі 2 грн. з 1 вересня по 1 червня включно, для дітей дошкільного віку – безкоштовно.

Але перед прийняттям рішення члени виконкому довго обговорювали матеріально-технічну базу транспорту, а точніше – її несправність, та неякісне обслуговування перевізників.

Володимир Андріїшин, член виконкому, наголосив, що в будь-якому випадку, як підприємець, буде підтримувати перевізників: “Вони зможуть покращити матеріально-технічну базу тільки за наявності коштів. Якщо працюватимуть собі у збиток, то поміняти транспорт не матимуть за що”.

Його підтримав міський голова Ігор Слюзар: “З таким тарифом перспектив розвитку для підприємців нема. Бізнес, який не приносить прибутку, тихенько почне помирати”.

Олександра Базюк, член виконкому, підняла питання впровадження у Коломиї комунального транспорту, який, вважає, вирішить питання якісного перевезення громадян. Але на закупівлю транспорту, каже Ігор Слюзар, грошей у казні нема і ще 5-7 років це питання буде не вирішено.

Перший заступник міського голови Сергій Коцюр запропонував створити наглядову раду, яка контролюватиме якість надання послуг з перевезення.

“Хочеш завалити справу – створити комісію, – прокоментував його пропозицію заступник з комунальних питань Богдан Федорук. – Пропоную самим їхати маршрутками і слідкувати за наданням послуг з перевезення. Я перевіряв так кілька маршрутів. Проблема в людському факторі”.

Володимир Андріїшин також підняв питання громадського транспорту з району, яке перевозить людей по території міста Коломиї. “Треба навести з ними лад. Нехай обслуговують на території своїх тергромад. У нас має їздити наш місцевий транспорт, тоді у місцевих перевізників зросте пасажиропотік”, – наголосив він.

Ігор Слюзар надав доручення відділу економічного розвитку міськради впорядкувати рух районного транспорту по місту. Також члени виконкому зійшлися на тому, щоб контролювати якість надання послуг перевізників.

Серед міст на Прикарпатті тарифи на перевезення переглядали лише у Калуші. Там теж встановили тариф у розмірі 4 грн. Але, як розповіла начальниця відділу економічного розвитку Світлана Сенюк, у березні калушани переглядатимуть тариф знову, адже перевізники не погодилися з таким рішенням і найняли аудиторську компанію, яка має надати економічно обгрунтовані розрахунки.

Надаємо, місяць тому у Коломиї вирішили питання з пільговим перевезенням. Тоді депутати проголосували за внесення змін до Програми фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах.

Право на пільговий проїзд згідно з цим рішенням мають учасники бойових дій, ветерани війни, ветерани силових структур, чорнобильці, діти з багатодітних сімей, інваліди I та II груп, діти-інваліди до 18 років тощо.

А пенсіонерам, інвалідам ІІІ групи та багатодітним сім’ям видаватимуть компенсаційні талони.

На це міська влада на 2017 рік виділяє перевізникам 1 мільйон гривень.

За попередніми підрахунками, один пільговик зможе отримати 30 талонів на рік.

З 13 лютого талони розпочали видавати на руки у територіальному центрі управління праці, що знаходиться на вул. Драгоманова, 3.

Також кожен перевізник зобов’язався виділити для пільгових категорій два рейси у період між 10 та 14 годинами. У таких автобусах на лобовому склі буде розміщена інформація про перевезення пільговиків. На ці рейси пільговикам талон не потрібний.

Розклад пільгових рейсів.
Джерело 

Поділитися публікацією: