Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області попереджає: червонокнижні першоцвіти перебувають під захистом закону і за це передбачені штрафи.

На Івано-Франківщині стартувала традиційна щорічна операція «Першоцвіт», Державні інспектори з  охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області приступили до проведення рейдових перевірок.

На жаль, багато «любителів» природи поспішають до лісу не тільки помилуватись весняною красою, а й прихопити частку її з собою. Порушники зривають квіти цілими оберемками, виривають їх разом з цибулинами, завдаючи непоправної шкоди довкіллю. А це передбачена відповідальність та чималі штрафи.

Зокрема, відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і червонокнижних видів рослинного світу, передбачена статтею 88-1 та статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладання штрафу на громадян до 510грн. з конфіскацією незаконно добутого. Постановою КМУ від 07.11.2012р. №1030 передбачена компенсація за шкоду, заподіяну внаслідок добування, знищення або пошкодження червонокнижних рослин, а також за знищення чи погіршення середовища їх зростання, – від 49грн. за кожну трав’янисту рослину, інформує обласна Держекоінспекція.

Екологічна інспекція закликає  громадян не купувати підсніжники та не сприяти, таким чином, незаконному промислу: не буде попиту – не буде і збуту!


Поділитися публікацією: