Поділитися публікацією:

Фото взято з архіву

Калушани розпочали щорічну епопею з підпалюванням сухої трави. Вогонь знищує все живе навколо, а рятувальники не встигають відпочити.

Тільки встановилась сонячна погода, як до пожежно-рятувального підрозділу міста Калуш стала надходити велика кількість повідомлень про загорання сухої трави на відкритих територіях, уздовж доріг та лісосмуг, інформують ”Вікна”.
Причиною є спалювання людьми сміття та залишків рослинності. Незважаючи на застереження та численні запобіжні заходи, пожежі завдають населенню та навколишньому середовищу значних матеріальних збитків.
Так, за один тиждень відділення ДПРЧ-6 близько 30-ти разів виїжджали гасити пожежі сухої трави.
— У двох випадках вогонь з трави перекинувся на будівлі, що завдало великих матеріальних збитків. Як правило, траву палять несвідомі діти або дорослі (з різних причин). Незважаючи на мотиви підпалу, громадяни здійснюють пряме порушення адмінкодексу, — зазначає начальник Калуського міськрайвідділу УДСНС Василь Микитин.
Тож щоб не стати винуватцем пожежі та не створювати небезпеку для себе, оточуючих людей і не завдавати шкоди навколишньому середовищу, Калуський міськрайонний відділ Управління ДСНС України в Івано-Франківській області вкотре просить населення проявляти обережність при поводженні з вогнем. Перш ніж запалити сірник, замисліться над тим, наскільки небезпечною може стати поява вогню поблизу будівель, в лісопаркових зонах чи на полях.
Пам’ятайте: легковажність та банальна людська необережність з вогнем може завдати непоправної шкоди довкіллю, зауважують рятувальники.
Раніше йшлося, що на Височанці через дачників може загорітися кладовище.
Також вчора у Калуші горів єврейський цвинтар. Невідомі підпалили суху траву і вона згоріла по всьому периметру цвинтаря.


Поділитися публікацією: