Поділитися публікацією:

Фото: versii.if.ua

В січні 2017 року Прикарпаття з перевіркою військових лісгоспів відвідав заступник міністра оборони Ігор Павловський.

За його словами, одним з основних завдань перевірки було упорядкування діяльності лісгоспів, створення кадастрів по межам лісових ділянок , бо лісгоспи  працюють за старими (ще радянськими) нормативами, що призводить до нерозуміння, де закінчується господарська діяльність і починається бандитизм (незаконна вирубка лісу), пишуть Версії.

Керівник івано-франківського військового ліспромкомбінату  (власник величезного ресурсу у 54 000 га лісу) Петро Гриник тоді зазначив, що зловживання військових лісгоспів перебільшують деякі народні депутати і що не все так погано, а навіть навпаки – лісгоспи зменшують вирубки та збільшують насадження.

При цьому, за його словами кероване ним господарство збільшило переробку лісу. В перспективі, за словами Петра Гриника, створення нових робочих місць.

Втім, за інформацією ЗМІ, за час перебування Гриника на посаді керівника військового лісгоспу, борг підприємства зі сплати податків виріс з 32 мільйонів гривень до 42 мільйонів гривень, було зупинене погашення заборгованості перед концерном «Військессетменеджмент» (430 тис. грн), зупинена програма відновлення поглибленої переробки деревини, відновлена практика продажу лісопродукції без проведення відкритих торгів. Крім того, не маючи необхідного погодження Кабінету Міністрів, Петро Гриник незаконно уклав договір на будівництво багатоповерхового будинку на відомчій земельній ділянці у Кам’янці-Подільському, від якого підприємство втрачало землю й отримувало лише 8% площі новобудови (лист ДП “Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат” від 09.03.2016).

З цього приводу Департамент держвласності Міноборони направив до Генпрокуратури подання щодо порушення кримінальної справи (ч. 2 ст. 364 КК України, “зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки”).

Наразі Петро Гриник продовжує обіймати займану посаду.
Довідка: Петро Гриник у вересні 2015 року брав участь у конкурсі на посаду керівника ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат», але не отримав жодного голосу.

Також був відсіяний Департаментом внутрішнього аудиту і фінансового контролю Міноборони (лист від 29.12.2015) як такий, що не має профільної освіти (базова освіта – вчитель історії). Тим не менше, 8 лютого 2016 року після листа заступника губернатора області Сергія Басараба Степану Полтораку (від 01.02.2016) та клопотання народного депутата України Анатолія Матвієнка, Петро Гриник був призначений на посаду ТВО директора ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат».

 


Поділитися публікацією: