Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Під час розслідування кримінального провадження щодо організованої групи у сфері оподаткування на Івано-Франківщині викрито факти відмивання незаконних доходів на 4 млн 881 тисяч гривень.

Йдеться про встановлені факти фінансових операцій з безготівковими коштами, які надійшли на рахунки фіктивних підприємств, спрямовані на приховання та маскування злочинного походження цих грошей та володіння ними через перерахування з одного рахунку на інший, а також володіння та використання коштів, одержаних внаслідок фіктивного підприємництва, інформує прес-служба обласної прокуратури.

Прокуратура Івано-Франківської області повідомила про підозру за ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України двом учасникам організованої групи.

Наразі вирішується питання про обрання щодо них запобіжного заходу.

Нагадаємо, у кінці січня 2017 року членам організованої групи повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) КК України. Учасники злочинної групи з листопада 2015 року по квітень 2016 року створили та придбали ряд суб’єктів підприємництва з метою прикриття своєї незаконної діяльності та незаконних дій, у результаті чого підприємствами реального сектору економіки сформовано податковий кредит з податку на додану вартість, що заподіяло матеріальну шкоду державі в розмірі 711 тис. грн.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією грошових коштів та іншого майна, здобутих завідомо злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.


Поділитися публікацією: