Поділитися публікацією:

Фото: vikna.if.ua

Від учора палає суха трава впритул до нового цвинтаря на Височанці. Це власники городніх ділянок розпочали підготовку до весняно-польових робіт.

Однак, вчора вогонь хазяйнував за межами кладовища, то нині «перебіг» через дорогу, наблизився впритул до могильних пам’ятників, і навіть — зачепив могили.

Комунальники на камеру спочатку стверджують, що горіло — поза кладовищем, і перекинулося на старе міське сміттєзвалище, інформують ”Вікна”.
Уже згодом директор комунального підприємства «Ритуальна служба» Петро Пулішій запевнив, що працівники підприємства не допустили б, щоб вогонь пошкодив пам’ятники. Комунальники з «Ритуальної служби» охороняють кладовище цілодобово, адже відповідальність за завдані збитки лягає на них.

Більш масштабна пожежа сталася на єврейському кладовищі Калуша — там вщент випалена трава, хоча самі надгробки залишилися неушкодженими. Щоправда, на території кладовища — багато сміття.

Незвичне весняне потепління наприкінці лютого активізувало калушан. Вони масово підпалюють суху траву, яка займається просто моментально. Калуські пожежники прямували до міського відділу поліції звернення, у якому йдеться про вісім пожеж тільки упродовж вівторка. А загалом з 25 до 28 лютого пожежники 26 разів виїжджали через підпали сухої трави.

— Такі пожежі відбуваються і на даний момент: наші пожежники зараз працюють у Новиці — гасять пожежу, яка виникла через загоряння сухої трави. Ми працюємо на випередження, оскільки у Новиці є складна ситуація, зумовлена торф’яними полями. Ці неконтрольовані спалювання сухої трави уже призвели до більш серйозних наслідків: 27 лютого у селі Болохів горів приватний будинок. А 28 лютого на вул. Литвина у Калуші та у селі Студінка вогонь перекинувся на господарську будівлю, — повідомив у коментарі «Вікнам» начальник Калуського міськрайонного відділу УДСНС в області Василь Микитин.

Вогонь наносить збитки не тільки людям, але й екосистемі.

 

 

 

 

 


Поділитися публікацією:
Теги: