Поділитися публікацією:

 

На шахті «Степова» держпідприємства «Львіввугілля» у Сокальському районі Львівщини на горизонті 550 метрів, внаслідок вибуху, сталося обрушення гірської породи, через що загинули 10 гірників.

Як повідомив Громадському голова незалежного профсоюзу гірників Михайло Волинець, станом на 14:57,  відомо, що 10 осіб загинули та 5 отримали серйозні опіки. Ще одного гірника наразі шукають.

«В результаті вибуху були пошкоджені шахтні вирубки. Проблема була в нарядній системі», — сказав він.

За словами Волинця, повинно було бути в аварійній зоні 32 гірники, а зафактом заступили – 34.

Як повідомив прес-секретар прем’єра, до Львова вилетіли прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр енергетики Ігор Насалик та голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.

«До нас надійшло повідомлення, що о 12:51 на шахті стався вибух. Там працює воєнізований гірничорятувальний загін. Саме вони проводять там роботи», — повідомили Громадському в прес-службі Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Як повідомив Михайло Волинець у Facebook, станом на 14:00, аварія сталася через вибух метану.

Згідно з повідомленням Держслужби з надзвичайних ситуацій станом на 13:57, на шахті працювало 172 гірники, на аварійній ділянці – 34 ,  8 з яких загинуло та 6 з травмами підняли на поверхню. Ще 20 гірників піднімають із шахти.

Зазначається, що до проведення аварійно-рятувальних робіт залучено 5 відділень Державної воєнізованої гірничо-рятувальної служби Міненерговугілля. Загалом залучено 38 осіб та 9 одиниць техніки.

Шахта «Степова» належить до найнебезпечніших через високу ймовірність раптового виділення метану, а також вибуховості вугільного пилу.

Джерело


Поділитися публікацією: