Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

В Івано-Франківську підбивають підсумки року децентралізації на Прикарпатті.

Однією з перших на Прикарпатті сформувалась Печеніжинська ОТГ, що складається з 9-ти сіл.

“Процес добровільного об’єднання був витриманий до чинного законодавства. Нам вдалось прийняти стратегію розвитку громади на 2017-2025 років. Наші міжнародні друзі допомогли нам сформувати проект розвитку ОТГ. До об’єднання бюджет громади становив 4 млн, натомість після об’єднання уже 60 мільйонів. Ми отримали більше у 12 разів”,- переконує голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак.

Треба було показати мешканцям восьми сіл спроможність створення громади, розповідає Довірак. Потрібно було зробити так, щоб люди не боялись децентралізації.

“Я не прихильник розпорошення коштів, але я мушу прислухатись до депутатів з приводу потреб сіл”,- розповідає очільник ОТГ з приводу розподілу коштів у громаді.

До слова, минулого року кожен населений пункт отримав на розвиток не менше 800 тисяч гривень. Зараз у чотирьох населених пунктах в громаді розпочали будівництво критих спортивних залів. Віднедавна курсують шкільні автобуси.

“За допомогою коштів обласного і місцевого бюджету ми викупили гарне приміщення для місцевої пожежної громади”,- підсумовує Довірак про успіхи ОТГ.


Поділитися публікацією: