Поділитися публікацією:

Фото: gazeta.ua

У МОЗі комусь було вигідно закуповувати дорогі ліки, бо від них були відкати. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповіла Уляна Супрун, в.о міністра охорони здоров’я.

“Хтось підказував чи підплачував, щоб казали: лише ті ліки можна придбати, – говорить Уляна Супрун. У державних закупівлях було дуже багато корупції. Тепер намагаємось закупити якнайбільше якісних ліків через міжнародні організації без корупційних схем. Торік було закладено 16 мільйонів гривень на вакцини. Представники ЮНІСЕФ (структура ООН із захисту прав дітей. – Gazeta.ua), яка закуповує більшість вакцин, сказали: зможуть закупити те, що ми замовили, за 6 мільйонів. Зекономлені кошти підуть на онкохворих дорослих”.

“Інформацію про медикаменти дотепер надавали робочі групи. В них були пацієнтські організації і єдиний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я з кожному напрямку. Кошти використовували неефективно, бо купували дорогі ліки.

На жаль, в Україні застарілі протоколи надання медичної допомоги. Міжнародні партнери запитують: “Чому ви це закуповуєте? Це дуже дорого. Вже є інші, сучасніші й дешевші препарати”. Але наші спеціалісти ще не користувалися ними і їм некомфортно. Ми змінили цю систему. Замість одного позаштатного спеціаліста працюють групи експертів у МОЗ”.

Джерело


Поділитися публікацією: