Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

У березні на Франківщині проходить акція «Первоцвіт-2017», метою якої є активізація держнагляду за охороною, використанням та реалізацією рослин, занесених до Червоної книги України.

Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами ендемічних та реліктових рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин, як підсніжник звичайний, анемона звичайна, конвалія звичайна та інші, призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Ці об’єкти рослинного світу у значних обсягах вивозять у великі міста України, Словаччини та Угорщини. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

Зазначимо, що за порушення порядку придбання чи збуту рослин, занесених до Червоної книги України або таких, що охороняються відповідно до міжнародних договорів України, передбачена відповідальність за статтею 88-1 КУпАП у вигляді штрафу на суму від ста (1700 гривень) до двохсот п’ятнадцяти  (3655 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

Тому екологи звертаються до громадян із проханням відмовитись від збирання та придбання рослин, занесених до Червоної книги України. Не стимулюйте недобросовісних громадян, які протиправно реалізовують червонокнижні первоцвіти. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації


Поділитися публікацією: