Поділитися публікацією:

Фото взято з архіву

Обласний госпіталь для бійців АТО та ветеранів війни у Коломиї – унікальний на Прикарпатті заклад, де військові можуть отримати фахову медичну допомогу, пройти фізичну та психологічну реабілітацію. Цей заклад повинен стати одним із пріоритетних для фінансування у цьому році.

Це відзначають громадськість, активісти та самі ж учасники АТО, минулого тижня відбулось засідання консультативної ради з питань місцевого самоврядування у Коломиї, де обговорили перспективний план розвитку госпіталю та його фінансування, йдеться у повідомленні прес-служби партії “ВОЛЯ”.

Михайло Кушнірук, учасник АТО, керівник центру допомоги учасникам АТО у Коломиї, щодня працює з бійцями та наголошує на необхідності цього госпіталю, адже хлопці, які повертаються з фронту, першочергово потребують психологічної та фізичної реабілітації.

“Ще року немає, як цей госпіталь відкрився і приймає учасників бойових дій, потреба у такому лікуванні тільки зростає. За цей час проліковано понад три сотні ветеранів війни, з них 208 – учасники бойових дій в зоні АТО”, – акцентує Михайло Кушнірук.

“Бачу по своїх товаришах, які повернулись з фронту, наскільки їм потрібна допомога, в тому числі психологічна реабілітація, яка дає змогу їм соціалізуватися. Адже тут вони стикаються з ще більш агресивним середовищем: коли на війні, вони розуміють, що ворог навпроти, а збоку є надійне плече побратима, то тут вони відчувають себе дещо незахищеними”, – зауважив координатор партії “ВОЛЯ” у м. Коломия Михайло Рогів.

За кошти обласного бюджету, меценатів та волонтерів в госпіталі вже відремонтували реабілітаційний зал, терапевтичне відділення, придбали функціональні ліжка тощо, зараз розпочинають ремонт фізіотерапевтичного відділення. У планах на 2017 рік – виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт напівпідвального приміщення та харчоблоку.

“Тут приймають лікарі різного профілю. Ми використовуємо електротерапію, магнітне теплолікування, масажне лікування, фізкультуру. Один з найновіших апаратів в госпіталі – ударно-хвильової терапії, який “розбиває” тканинні розростання, нарости, які виникають після травм”, – розповідає лікар-фізіотерапевт Степан Залозецький.

Лікар-хірург та депутат обласної ради від партії “ВОЛЯ” Олег Атаманюк відзначає, що наявність сучасного обладнання допоможе поставити хлопців на ноги, не менш важливою є робота із психологами.

“Повноцінне функціонування цього закладу стане великим досягненням, адже питаннями психологічної реабілітації на волонтерських засадах займаються чимало небайдужих людей, а власне фізична реабілітація учасників АТО знаходиться у критичному стані. Проведення повноцінної реабілітації є запорукою швидкого одужання та відновлення наших воїнів. На Івано-Франківщині це, власне, єдиний заклад, де проводять комплексну реабілітацію”, – пояснив Олег Атаманюк.

Учасник добровольчого українського корпусу Петро з позивним “Сивий” відзначає, що наявність такого закладу на Прикарпатті дає змогу хлопцям з області проходити лікування близько біля рідного дому.

“Я лікувався у столиці, у чотирьох закладах, з початку вересня мене перевели сюди, чим дуже задоволений. Бо там все зовсім по-іншому, там лікують більшовиків-сепаратистів. А тут ти свій серед своїх: до тебе добре ставлення медперсоналу, якісне та результативне обслуговування”, – розповів Петро “Сивий”.

Як переконує головний лікар Володимир Федоришин, тут є всі можливості створити потужний медичний заклад, є потреба у фінансуванні. У структурі медичного закладу є стаціонарне відділення на 75 ліжок. На добу на одного пацієнта витрачається 55 грн на харчування та 60 грн на медикаменти, цих грошей недостатньо. З обласного бюджету у цьому році додатково виділено 2 млн гривень на ремонтні роботи і медичне устаткування.

У госпіталі також хочуть створити комфортні умови для тих пацієнтів, які втратили кінцівки, а тому необхідно у закладі встановити ліфти. Усіх небайдужих просять допомогти із ремонтом 25 палат, взамін обіцяють навіть іменну таблицю, яку закріплять біля входу в палату.


Поділитися публікацією: