Поділитися публікацією:

Фото: osvita.ua

Міністр освіти Лілія Гриневич висловила сподівання, що українська Мала академія наук зможе допомогти розвивати наукову освіту в Східноєвропейському регіоні та інших країнах світу. Про це Гриневич заявила під час зустрічі з представником місії ЮНЕСКО Жан-Полем Жустом Нґоме Абьяґою.

«Мала академія наук має стати центром другої категорії на базі ЮНЕСКО. Чи відповідає МАН встановленим для цього вимогам, нині досліджує спеціальна місія організації, що перебуває в Україні», – наголосила міністр.

За її словами, Мала академія наук – це унікальна установа, що не лише допомагає українським дітям уже в ранньому віці наблизитися до науки, а й є активним партнером МОН у питанні реформування освіти, зокрема змісту освіти у природничих дисциплінах.

У свою чергу, представник ЮНЕСКО Жан-Поль Жуст повідомив, що вже почав знайомитися з роботою МАН, зокрема, нещодавно поспілкувався з учнями академії, а пізніше проведе зустрічі з керівниками різних департаментів установи, щоб краще зрозуміти алгоритм, за яким функціонує МАН.

«Вчора я мав нагоду довго й ґрунтовно поспілкуватися з учнями академії, і вони мене щиро вразили своїми знаннями. Ми усі розуміємо, що якісна освіта – це базис, необхідний для розвитку науки, і МАН має дуже цікавий підхід до цього питання», – зазначив представник ЮНЕСКО.

У Міністерстві освіти зазначають, що для того, щоб Мала академія наук стала центром під егідою ЮНЕСКО, потрібно пройти низку процедур.

«Хоча юридично центр 2-ї категорії не є частиною Організації, він пов’язаний з ЮНЕСКО на підставі офіційних угод, затверджених Генеральною конференцією. Завдяки обміну знаннями та дослідженнями, забезпечується цінний і унікальний внесок в реалізацію стратегічних програмних цілей ЮНЕСКО для переваг держав-членів», – повідомляють у Міносвіти.

Співпраця між центрами другої категорії та ЮНЕСКО здійснюється за такими ключовими напрямками, як освіта, природничі науки, соціальні і гуманітарні науки, культура, а також комунікації та інформація.

Джерело


Поділитися публікацією:
Теги: , ,