Поділитися публікацією:

Фото: versii.if.ua

Завдяки старим зв’язкам екс-регіонал за кошти з держбюджету збудував мости до своїх маєтків. Натомість міст на центральній дорозі в селі Красноїлля досі залишається в аварійному стані. Не менш цікавою є й історія і з “прихватизованою” каналізацією в селі…

Минулого місяця керівництво Івано-Франківської обласної ради з робочим візитом побувало на Верховинщині. Делегація облради у складі голови Олександра Сича, його заступника Василя Гладія та голови Верховинської РДА Олега Лютого відвідала села району «з метою аналізу ефективності використання коштів обласного бюджету», – повідомляють ЗМІ.

Журналісти перевірили, що ж “аналізували” високопосадовці та чи все так «гладко» з освоєнням виділених коштів місцевих громад в сільській глибинці гуцульщини.

Як повідомляла Правда, в рамках візиту чиновники відвідали та перевірили об’єкти в с. Красноїлля, зокрема – відділення стаціонарного догляду територіального центру для постійного або тимчасового проживання громадян, де за кошти обласного бюджету встановлено очисні споруди та проведено реконструкцію каналізації.

І справді, згідно рішення обласної ради від 18.03.2016 р. №119-4 «Про фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього середовища за рахунок планових надходжень у 2016 році» та фінансування природоохоронних заходів за рахунок понадпланових надходжень у 2016 році з обласного бюджету виділено 500 тисяч гривень для зведення очисних споруд в Красноїллі. Проте, чи пішли кошти за призначенням?

на фото: працівники німецької Місії та підопічні відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання громадян, с. Красноїлля Верховинського територіального центру соціального обслуговування

Як з’ясували журналісти на місці, очисні споруди і каналізацію звели та під’єднали до відділення стаціонарного догляду територіального центру для постійного або тимчасового проживання громадян, і таким чином справді покращили місцеву екологію та комфорт мешканців центру. Однак, мережею користуються не тільки хворі або люди похилого віку… а й приватні структури.

“Сяйво Карпат”

На перший погляд незрозумілим є інше рішення обласної ради: про виділення коштів на спорудження каналізаційної мережі, яка з’єднала приватний комплекс «Сяйво Карпат» та пекарню з очисними спорудами відділення стаціонарного догляду територіального центру для постійного або тимчасового проживання громадян. Адже для чого з обласного бюджету фінансувати інфраструктуру приватних підприємців?

Усе стає на свої місця, якщо знати, що туристичний комплекс з такою ж назвою відноситься до родинного бізнесу діючого голови Верховинської райради, у недалекому минулому – відомого на Прикарпатті регіонала, Івана Шкіндюка.

Нагадаємо, у 2010-2014 рр. Іван Шкіндюк був членом Партії регіонів та одним з найвпливовіших політиків Гуцульщини.  Під прапорами саме цієї політсили він переміг на виборах 2010 року до Івано-Франківської обласної ради. 28 січня 2014 року Шкіндюк написав заяву про вихід з фракції Партії регіонів в обласній раді та залишився депутатом. А вже згодом – причепив на груди пурпурове сердечко Тимошенко і влився в лави партії «ВО Батьківщина».

Так само пов’язують з можновладцем і вже згадану пекарню, а окрім цього – продовольчу базу та деякі інші бізнес-об’єкти в селі.

Як повідомляє сайт karpaty.info, туристично-відпочинковий комплекс «Сяйво Карпат» це – триповерховий будинок на 34 номери (140 осіб), кафе-бар, ресторан на 500 місць, конференц-зал на 100 місць, продуктовий магазин.

«Сяйво Карпат» розташоване фактично поза межами населеного пункту в присілку Долина, навпроти р. Річка. До минулого року комплекс фактично не мав власної каналізації.

Зрозуміло, що за умови заповненості комплексу на 140 осіб або ресторану на 500(!) місць, приватники могли мати проблеми пов’язані з каналізаційними стоками. Схоже, це питання екс-регіоналу вдалось вирішити, саме завдяки «вдалому» зведенню каналізації з очисними спорудами за державний кошт.

Річка навпроти комплексу екс-регіонала

Натомість, центр мальовничого села Красноїлля, клуб, адмін. будівлі, житлові споруди більшості селян не приєднані до локальної мережі та жодних очисних споруд.

Мешканці Красноїлля не можуть до них підключитись з однієї простої причини – очисні споруди встановили якраз з тієї сторони села, з якої розташоване “Сяйво Карпат”.

Ймовірно, згадані кошти впливовому можновладцю вдалось «вибити» завдяки старим зв’язкам ще часів депутатства в обласній раді(п. Шкіндюк у 2012-2014 рр. був депутатом обласної ради обраним від Партії регіонів). Так само, як і 441 тисячу гривень Івано-Франківської ОДА, за які в селі були збудовані два мости через р. Річка у 2014 році.

Скажете, мостами ж користується не лише родина голови райради та його бізнес-партнери? Навряд чи, адже на тому березі, куди прокладені два нові мости, окрім пекарні родини екс-регіонала всього одне помешкання. Відтак, як і у випадку з каналізацією та очисними спорудами, родинний бізнес, як кажуть, знову на коні.

міст до пекарні
пекарня
продуктова база

В той же час, на центральній вулиці Красноїлля дихає наладом центральний міст по якому щодня змушені ходити сотні селян та проїжджати десятки транспортних засобів. По ньому ж щодня їздять рейсові автобуси в напрямку сіл Голови та Перехресне.

Не треба бути архітектором чи інженером, щоб розуміти, що ця важлива для села споруда(на фото) явно аварійна і може в будь-який момент завалитись.

Місцеві мешканці розповіли журналістам, що за 20 років державної служби (дружина працювала спочатку вчителем, а потім директором школи, батьки – пенсіонери) екс-регіонал та наближені до нього особи створили цілу підприємницьку мережу з пекарні, туристично-відпочинкового комплексу, продуктової бази та інших об’єктів.

Як відомо, чиновники не можуть мати бізнесу. Офіційно його не має й у екс-регіонала, а тепер діючого голови Верховинської районної ради Івана Шкіндюка.

Зважаючи на виявлені журналістами факти, виникає питання: чиї інтереси відстоює високопосадовець неофіційно? Місцевої громади чи родинного бізнесу?

P.S. Тим часом жителі мальовничого Красноїлля продовжують рухатись знищеними дорогами по аварійних мостах. Куди стікають місцеві стоки, також не важко здогадатись…

Далі буде…

Джерело 


Поділитися публікацією: