Поділитися публікацією:

Фото: dzerkalo.media

Нещодавно повідомляли про те, що новообрана влада об’єднаної територіальної громади у П’ядиках планує закрити єдину у районі секцію плавання, яка базувалася у турківському басейні. Батьки дітей, які займаються у секції, кажуть про соціальну недалекоглядність п’ядицької влади. Остання ж запевняє, що ніхто нічого не збирається закривати – питання тільки в ефективному використанні бюджетних коштів.

Все розпочалося 2 березня. Тоді сесія районної ради, на балансі якої перебував спортивний комплекс у Турці, передала його у відання громади П’ядиків.
Одразу після цього керівництво ОТГ повідомило тренерів секції про те, що вони звільнені, а саму секцію збираються ліквідувати. Це розповів Ярослав Гнатюк, чия дитина там займається. Батьки були шоковані цією новиною, адже у секції займається близько 60-ти дітей.

Саме регулярні заняття у басейні допомагають дітям боротися з астмою, викривленнями хребта та ДЦП. Альтернативи цій секції нема. Найближчий басейн – в Івано-Франківську або у Чернівцях. Однак там можна просто поплавати, а в Турці натомість проводяться повноцінні заняття з кваліфікованими тренерами.

“Ми розуміємо, – продовжує пан Ярослав, – що басейн утримувати затратно і готові оплачувати заняття наших дітей. Однак дитяча секція не потребує таких величезних затрат із бюджету, щоб на ній економити. 90% коштів “з’їдає” застаріле обладнання. Тому ми не розуміємо, чому першою ліквідовувати взялися саме секцію, яка займається дітьми”.

Батьки організувалися, створили ініціативну групу і почали боротися за збереження секції водних видів спорту. Вони вже звернулися до Кабінету Міністрів, обласної та районної влади. У цьому зверненні батьки просять забезпечити владу дві позиції: знайти способи зберегти дитячу секцію водних видів спорту та залишити працювати там тренерів, які займалися з дітьми до того.

Коломиянин Валерій Дорош звертається до новоствореної громади і цитує Отто фон Бісмарка: “Хто не хоче будувати школи, невдовзі будуватиме тюрми”, а ще чоловік наголошує, що не потрібно повторювати помилки попередників, варто лише глянути на руїни коломийського басейну.

“Розвалити простіше за все, але досить жити совком, нам потрібно зберегти цей об’єкт”, – каже пан Валерій, син якого займається плаванням уже понад 4 роки.

DSC_3008-768x512

Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК

Пані Людмила Ятлук возить до Турки обох діточок уже сьомий рік, жінка зізнається: такого рішення не очікували.

“Ця ситуація нас дуже обурює, влада взагалі багато не додає діткам у спорті, то щось одне закриють, то – друге, але коли закривають єдину секцію плавання, то це неприпустимо. Я бачу по своїх дітках, які у них гарні м’язи, рівна спина, це все завдяки плаванню. Як можна отак взяти і закрити дітям доступ до тренувань?” – каже жінка і витирає сльози.

Представники П’ядицької ОТГ кажуть, що ніхто дитячої водної секції закривати не буде. Про це “Дзеркалу Коломиї” повідомив заступник голови ОТГ Василь Мартинюк.

“Ми тільки прийняли басейн на баланс, його потрібно утримувати, а тому мова йде про впорядкування відвідування, а не про закриття спортивної школи. Діти як займалися, так і займатимуться. Це ж саме стосується тренерів, вони залишаються працювати. Зараз ми переглядаємо вартість відвідування басейну для тих, хто не займається у спортивній школі. Це безкоштовно не буде, адже басейн потрібно утримувати, і це лягає на бюджет громади“, – пояснює Василь Мартинюк.

Це попередня позиція влади ОТГ, остаточна доля дитячої секції вирішиться на наступній сесії ОТГ у П’ядиках. Втім, сподіваємося, що слова не закривати ДЮСШ влада дотримає.

Це підтверджує і голова районної ради Роман Дячук. Він каже, що кожного року з районного бюджету виділявся 1 мільйон гривень на утримання басейну. Відтепер ця ноша лягає на плечі ОТГ у П’ядиках.

“Без комерційної складової тут не обійтися, і це потрібно розуміти. Постало питання, щоб діти, які займаються у ДЮСШ, платили половину вартості. Однак пізніше з’ясувалося, що батьки і так платили, однак не ДЮСШ, а тренерам. Одним з варіантів, які запропонувала влада П’ядик, – це запровадити уроки плавання для дітей. От за дітей з міста мала б платити коломийська влада, за районних – район, за дітей, що проживають у Печеніжинській громаді, – бюджет громади. Як воно точно буде – ще важко говорити, однак достеменним є те, що секцію ніхто закривати не буде”, – прокоментував Роман Дячук.

На сьогодні ситуація з водною секцією ДЮСШ у Турці, як кажуть, у підвішеному стані. Жодних рішень немає, однак дуже багато розмов, чуток та підозр. У цьому питанні багато підводних течій, однак важливо, щоб діти залишились у центрі цієї проблеми, і саме їхні інтереси стали наріжним каменем розв’язання проблеми.

Віктор ФІТЬО

Джерело 


Поділитися публікацією: