Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Більше тисячі львів’ян зібралися на Площі Ринок і хором заспівали Державний гімн України.

Таким чином вони віддали шану львівській традиції відзначати річницю з першого офіційного виконання гімну, яке відбулося ще в далекому 1865 році, коли в Перемишлі проходили Шевченківські дні. Від цього дня вже минуло 152 роки, повідомляє «Преса України».

Учасниками співочого флешмобу стали учні, студенти та пересічні львів’яни, котрі тримали у руках жовто-сині листочки і розмістилися таким чином, що з висоти пташиного польоту утворили разом Герб України – Тризуб. Перед входом у Ратушу встановили сцену, на котрій Державна хорова капела «Дударик», у складі своїх юних виконавців, розпочала флешмоб після сурми міського сурмача. Також молодь розгорнула кількаметровий синьо-жовтий стяг. Що цікаво, цього року усім охочим роздавали флаєри із повною версією Гімну, текст якого, до речі, майорить зараз на Ратуші у вигляді великого банера.

Курсант Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Юрій Перебзек, котрий також долучився до акції, розповів, що для нього це важливий день. «Гімн України є одним із трьох Державних символів України. Він символізує єдність нашої держави і її незалежність. Слова Гімну надихають на щось більше задля блага нашої Батьківщини», – поділився думками Юрій Перебзек.

Опісля спільного флешмобу, хорова капела «Дударик» виконала духовний гімн України: «Боже, великий єдиний, нам Україну храни».


Поділитися публікацією: