Поділитися публікацією:

Фото: report.if.ua

В обід вівторка, 14 березня, депутати Івано-Франківської облради зійшлися на площу ОДА, де провели позачергову сесію. Причина – затримання учасників блокади в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) 13 березня у Кривому Торці, що на Донеччині.

Перед відкриттям сесії заступник голови облради Василь Гладій провів перекличку. Згідно з нею, був 61 депутат із 84, чого вистачило для кворуму.

Були представники «Блоку Петра Порошенка», ВО «Батьківщина», «Самопоміч», ВО «Свобода», «УКРОП», «ВОЛЯ», а також позафракційні депутати.

Голова облради Олександр Сич зазначив, оскільки сесія відбувається не в залі з електронною системою, то голос депутата враховуватиметься, якщо той підніме руку.

456-2

По черзі виступали представники кожної політичної сили. Вони одноголосно заявляли про відставку Авакова, звільнення затриманих учасників блокади.

«Він (Аваков, – Авт.) і його лакеї переслідують добровольців і активістів. Якщо нас не буде почуто – буде протест народу», – заявив голова фракції ВО «Свобода» в облраді Михайло Королик.

«Паління шин – це лише початок, продовження буде обов’язково», – сказав «укропівець» Віталій Мерінов, член обласного Штабу блокади.

Перед голосуванням виступили члени обласної спілки учасників АТО. З-поміж іншого, вони просили мітингувати без захоплення різних адмінбудівель: ОДА, МВС тощо.

Врешті депутати ухвалили звернення до Президента України Петра Порошенка, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. 60 проголосували за, Олег Гончарук – утримався.

456-1

У документі йдеться, що депутати стурбовані силовим розгоном учасників блокади торгівлі з окупованими районами Донецької та Луганської областей. Вони закликають владу мирно врегулювати суспільно-політичну ситуацію в Україні.

«Це рішення буде підписано мною і відправлено до Києва», – сказав Сич.

Зокрема, депутати облради вимагають звільнити затриманих учасників блокади. Крім того, хочуть, аби проти них закрили кримінальні провадження. Також вимагають відставки глави МВС України Арсена Авакова і заступника заступника глави Нацполіції В’ячеслава Аброськіна.

«Вимагаємо визнати законодавчо російську агресію проти України війною та прийняти закон про тимчасово окуповану територію України», – додається у зверненні депутатів Івано-Франківської облради.

17309164_10213055501921633_5067606712596430521_n

Фото звернення зі сторінки голови облради Олександра Сича

Поділитися публікацією: