Поділитися публікацією:

Фото: firtka.if.ua

Сьогодні, 13 березня під воротами школи-садка №6, що у Пасічній кілька десятків батьків влаштували нічне чергування, щоб записати дітей до школи.

Від післяобідньої пори біля воріт школи зібралися близько сімдесяти батьків, адже завтра о 14 год. тут розпочнеться запис дітей до першого класу. Тож щоб точно віддати дитину до школи батьки вирішили чергувати всю ніч і ранок.

Як розповіли батьки у розмові з кореспондентом Бліц-Інфо, щоб протриматися всю ніч на холоді вони вирішили створити список і чергувати по 10 людей. Кожні дві години вони змінюють одні одних і роблять перекличку. Якщо когось хто мав чергувати немає, викреслюють зі списку. Так планують чергувати, аж до початку запису.

Планують взяти 60 дітей, а в черзі вже понад 70 батьків. Ми настроєні цілу ніч чекати. То вже мають в людей ноги попухнути тут, люди мають позамерзати, захворіти аби записати дітей до школи. Як бачите люди ще підходять і список буде збільшуватися“, – каже пані Леся, яка записує в чергу.

DSC_7316 (4)

Люди розповідають, що попросили сторожа пустити в приміщення погрітися, але він сказав, що викличе охорону, якщо вони не вступляться з території.

“В нас нічого не змінюється вже 25 років. Пасічна розбудовується, вся молодь живе в тут, а шкіл нових нема. Зараз беруть 60 дітей, а решту куди діти? Хай решту дітей беруть собі в “білий дім” і роблять там школу“, – обурюється батько майбутнього першокласника Володимир.

Щоб не замерзнути вночі батькивлаштували собі імпровізовану польову кухню з гарячим чаєм і бутербродами на капоті однієї з машин.

До розмови долучаються все нові батьки. Вони зауважують, що претензій до дирктора не мають, адже вона все робить нормативно правильно. Проблема в недостатній кількості шкіл у мікрорайоні. Тому й доводиться отак стояти в черзі, щоб точно дитина потрапила в перший клас.

Ви дивіться які височенні будинки через дорогу. І от поруч ще нові будують. Чому забудівників не змушують будувати і школи для цих комплексів? Чому в 21 столітті батьки мають стояти вночі в черзі і думати, як дитину віддати до школи. То тільки батькам треба, щоб діти мали освіту, а державі не треба?”, – запитують татусі, які тут чергують ще від сьомої вечора.

Також розповідають, що готувалися чергувати вже тиждень. Хтось з роботи відпросився, хтось лікарняний взяв, а хтось бабусь-дідусів попросить, щоб записали дитину до школи. Молоді матусі розповідають, що діти не хотіли лягати спати самі і питали куди мама так пізно йде. Проте заради того, щоб записати своє чадо в перший клас батьки готові стояти до останнього.

Та все ж вони плекають надію, що наступного року батькам вже не доведеться влаштовувати таких чергувань і міська влада подумає, як вирішити проблему зі школами в мікрорайоні.

DSC_7311 (1)

DSC_7312 (1)


Поділитися публікацією: