Поділитися публікацією:

Фото взято з архіву

Івано-Франківську відбулася прес-конференція обласної організаціі КВУ в рамках проекту “Моніторинг декларацій та перевірка стилю життя депутатів місцевих рад в Івано-Франківській області”. Технічну підтримку в підготовці матеріалів надала платформа YOUCONTROL.

За словами керівника проектів Івано-Франківської організаціі КВУ Сергія Гайдея, фахівці аналізували паперові декларації 2014-2015 років, передає кореспондент Фіртки.

“Ми перевірили, як майновий стан депутатів змінювався за ці роки. Можна відмітити, що раніше подавалися деклараціі депутатами “аби було”, є багато неточностей, у 2015 вже краще“,- каже Гайдей.

У КВУ сподіваються, що тепер депутати будуть відноситись серйозніше до заповнення електронних декларацій, адже передбачена кримінальна відповідальність. Міськрада надала декларації 41 депутата із 42 обраних. Не подали декларацію свободівця Романа Харука.

Калуська міськрада з 36 подала декларації 15 депутатів. Обласна рада надала 30 декларацій депутатів із 84 обраних, Коломийська міська рада надала 33 із 34, проте з другої спроби.

В обласній раді знайшли майнові неточності в деклараціях 19 депутатів. До прикладу, заступник голови облради Сергій Басараб не задекларував один магазин в Івано-Франківську, хоча у декларації за 2014 р. та майновому реєстрі він записаний. 

По міській раді знайшли шість неточностей в деклараціях.

Мер Коломиї Ігор Слюзар забув задекларувати недобудований об’єкт. У КВУ кажуть, що це ймовірно пов’язане з тим, що у паперових деклараціях раніше не вказували недобудовані об’єкти. Втім, щодо цього уже відправлено повідомлення в НАЗК.

“Ми аналізували найперше не скільки заробляють депутати, а яке майно задекларовано, а яке – ні. Депутат міськради Гавриш мав квартиру 43,5 м2 за 98 тисяч грн побачили в деклараціі, що продав фактично за 2,025 грн метр кв”, – кажуть в КВУ.

У квітні фахівці проведуть ще раз аналіз електронних декларацій та подаватимуть неточності в НАЗК, щоб розуміти належить майно депутатам, чи ні.

Джерело


Поділитися публікацією: