Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

До редакції 0342.ua звернувся житель Івано-Франківська, щоб поділитися життєвою історією, сюжет якої заслуговує на екранізацію фільму в жанрі «кримінальна драма».

Віталій Андрєєв займається обміном валют, тобто, є «валютником» з кількарічним досвідом. Він заробляє на різниці курсів між Івано-Франківськом та Києвом. Знайшовши оголошення про купівлю іноземної валюти на відомому фінансовому порталі «Мінфін» та попередньо домовившись із протилежною стороною, 9 лютого Віталій вирушає в Київ для проведення фінансової операції. Із собою він мав 45 тисяч євро.

Прибувши в столицю, франківець зателефонував до покупця, який представився йому Віктором. Останній  повідомив адресу обмінника, де пройде угода.

«Звичайно, завжди існує ризик, адже люди моєї професії в більшості випадків не знайомі особисто, а  підтримують зв’язок через «Вайбер». Голос Віктора здався мені знайомим, тому я подумав, що все буде нормально, бо вже мав з ним справу», — розповідає Віталій.

В офісі, який знаходився за адресою вул. Отто Шмідта 16, чоловіка зустрів охоронець, який провів гостя до кімнати, де працювала жінка-касир. Віталій пояснив, що хоче продати 45 тисяч євро та передав їх касиру. За словами франківця, її манера підрахунку грошей була характерною для «валютників».

Перевіривши гроші, жінка погодилася провести обмін. Вона підійшла до іншого стола, де лежали гривні, запаковані у спеціальні «брикети». Проте Віталію не сподобався колір купюр, тому він витягнув одну банкноту номіналом 500 гривень та побачив на ній надпис «сувенір».

Паралельно, біля сумки з євро стояв охоронець, в руках якого з’явився ніж. Іноземна валюта зникла зі стола. Віталій запитав, де гроші. Охоронець відповів, що поставив їх в сейф, який знаходився під столом. Заглянувши туди, чоловік побачив дірку в стіні, що вела в іншу кімнату.

Після чого між ними розпочався словесний конфлікт, який переріс у бійку. Охоронець вдарив Віталія двічі ножем зліва в область грудної клітки.

«Після цього, рятуючи своє життя, я витягнув власного ножа. Проте, отримав ще один удар в праве плече. Я почав хаотично махати ножем, рятуючи своє життя. Сутичка закінчилася тим, що охоронець знаходився в сидячому положенні, а його ніж лежав біля вхідних дверей. Я підняв ніж, щоб не допустити ще однієї атаки на мене та почав рухатися до виходу з будівлі» — згадує Віталій.

За словами «валютника», він залишився живий завдяки добрій фізичній формі. Вибравшись з будівлі, чоловік зателефонував до дружини та розповів про ситуацію. Другий дзвінок він здійснив адвокату. Наступний дзвінок Віталій зробив до свого друга Василя Федоришина (майстра спорту з вільної боротьби та срібного призера Олімпійських ігор в Пекіні), який і приїхав за чоловіком.

«В мене почалась паніка. Втрачав багато крові. Подзвонити в поліцію було страшно, адже існувала можливість, що на виклик приїдуть правоохоронці, які в долі з шахраями», — пояснює франківець.

Через кілька годин, вони відправилися до лікарні. Медики зробили операцію. Загалом, Віталій перебував в реанімації 4 дні. За цей час до столиці прибула дружина та адвокат потерпілого.  Віталій проснувся та зрозумів, що він прикований наручниками до ліжка. А вхід до палати охороняли поліцейські.

3714a5a50fb467a05675e5f1576a6a36

Результат конфлікту (шви від 5 до 16 сантиметрів)

До франківця прийшов слідчий із Шевченківського райвідділу, який почав запевняти, що поліція веде пошук грошей, але просить співпраці у Віталія.

«Далі мене запитали, куди подів ножі і навіщо напав на людину. Як виявилося, шахраї перші написали заяву в поліцію, у якій стверджували, що я напав на охоронця», — розповідає чоловік.

11 лютого слідчі вручили франківцю підозру за статтею 121 ч.1 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження). Цікаво, що протилежна сторона не заперечує факт підроблених купюр.

За словами потерпілого, далі почалась дивна ситуація. До нього приходили правоохоронці, які розпитували, чи не давав Віталій хабар 10 тисяч доларів слідчим за те, щоб вони його «відмазали».

Віталій впевнений, що тільки суспільним резонансом можна щось змінити в цій ситуації.

Завтра, 17 березня, у Києві суд обере запобіжний захід для Віталія Андрєєва. 0342.ua повідомить про результати судового засідання.

Додатково: Віталій передав у нашу редакцію офіційні документи та довідки, які підтверджують реальність ситуації.  

Джерело 


Поділитися публікацією: