Поділитися публікацією:

Фото: report.if.ua
У мережі також з’явилися документи щодо Симона Петлюри та боротьби СРСР з українським підпіллям.
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила архіви радянських репресивних органів щодо українських національних рухів, об’єднань та їх лідерів, зокрема Степана Бандери та Симона Петлюри. Розсекречені документи опубліковані на сайті Служби зовнішньої розвідки. Зокрема оприлюднено документи про Богдана Сташинського, який вбив лідерів Організації українських націоналістів Степана Бандеру та Лева Ребета.
99771
99772
99774

Ці документи розповідають про те, як завербували Сташинського, як він здійснював провокації проти ОУНівського підпілля на Західній Україні, як готував теракти проти лідерів українських емігрантських організацій.

Також оприлюднені архівні матеріали про спробу органів держбезпеки СРСР завербувати одного з керівників розвідки Української Народної Республіки Василя Недайкашу.

Матеріали свідчать про неодноразові спроби радянських агентів встановлювати контакти з Недайкашею, коли він жив у Франції, залучати його до співпраці, спонукати його до розкриття розвідувальної мережі уряду УНР у вигнанні і на території Радянської України.

Крім того, також доступні й інші матеріали: українська еміграція 20-30-х років минулого століття в архівних документах розвідки, діяльність української політичної еміграції у міжвоєнний період 1920-1930-х років в документах органів державної безпеки СРСР, розсекречені документи щодо Симона Петлюри.

Нагадаємо, на Тернопільщині СБУ виявила схованку унікальної добірки архівних документів ОУН.

Джерело 


Поділитися публікацією: