Поділитися публікацією:

Фото зі стоірнки фейсбук  Andriy Gerus

Українські тарифи вже покривають ціну вугілля з любої точки земної кулі.

Таку думку на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук висловив експерт з енергетики Андрій Герус.

 “У січні деякі чиновники говорили, що тарифи ТЕС (1,38 грн) враховують ціну вугілля 1730 грн, а тому не дозволяють імпортувати вугілля. Щодо січня – це близько до правди. В принципі, на мою думку, контрактувати вугілля на зиму варто було восени. А тоді тарифи ТЕС (1,7-1,8грн.) покривали імпорт. Але для пояснень вибрали один окремий період (січень) і формально були праві – саме у січні тариф не покривав імпорт” – пише Герус.

На думку експерта за тариф отриманий у березні можна було законтрактувати все вугілля у найбільш віддаленій точці земної кулі.

“Продовжуємо відповідну логіку і констатуємо. У березні, після підняття тарифів для населення, тариф ТЕС склав 2,09 грн (за першу декаду березня) – і покриває ціну вугілля біля 3000грн.  Антрацит у Південній Африці знизився, зараз 80 дол. (на графіку)  + 15 дол доставка,+ 7,5 дол перевалка = 102,5 дол.
Множимо на курс 27 і отримуємо ціну 2770 грн вже на суші в Украіні. Отже, за тариф отриманий у березні можна було законтрактувати ВСЕ (а не тільки дефіцитний антрацит, якого менше 35% у загальному споживанні) вугілля у найбільш віддаленій точці земної кулі. А на здачу зустріти це вугілля у порту Одеси концертом Євробачення” – зазначає Герус.


Поділитися публікацією: