Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

За українським законодавством дрібний бізнес та фрілансери відносяться до категорії самозайнятих громадян Про це повідомляє урядовий портал, пише Politeka.

За інформацією порталу, про таку вимогу говорить новий законопроект №6165,який зареєстрований у Верховній раді. Згідно з новим законом, дрібним підприємцям і фрілансерам доведеться сплачувати єдиний соцвнесок.

Крім того, за новим законопроектом значно розширена сама категорія самозайнятих українців. В даний час до неї зараховані члени творчих об’єднань та творчі працівники, які в них не входять, а також суб’єкти підприємницької діяльності.

Водночас в нову версію законопроекту включили українців, які займаються науковою, викладацькою, літературною, артистичною, художньою діяльністю, а також ведуть медичну та юридичну практику.

Для цієї категорії працюючих українців хочуть встановити новий податок – єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

Нагадаємо, ЄСВ для самозайнятих громадян існував й раніше. Проте наприкінці 2015 року, коли вносилися правки до Податкового кодексу, депутати виключили фізосіб-підприємців і громадян зі списку платників, які ведуть незалежну професійну діяльність.

В результаті, як йдеться у пояснювальній записці, самозайнятим українцям не будуть оплачувати лікарняний та робити виплати по інвалідності та багато іншого.

Автор законопроекту пропонує встановити для самозайнятих українців щоквартальний і щорічний режими сплати ЄСВ. При цьому сума внеску залишається колишньою – від 4,2 тисячі гривень (для платників єдиного податку першої групи з доходом до 300 тисяч гривень в рік) до 8,4 тисяч гривень (для другої групи) на рік. Від сплати єдиного податку, згідно із законопроектом, повністю звільнити планується тільки самозайнятих.


Поділитися публікацією: