Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Об’єднувати чи ні сільські та шкільні бібліотеки? Наразі це питання активно обговорюють у Коломийському районі. Керівництво каже, це зумовлено вимогами часу – через технічний прогрес усе менше молоді відвідує бібліотеки у пошуку інформації.

Тому хочуть провести реформу, щоб перетворити бібліотеки з простих книгозбірень у центри культури та краєзнавства. Питання щодо об’єднання сільських та шкільних бібліотек у Коломийському районі ще поки вивчають.

Ця тема стала актуальною, адже нові тенденції диктує час: тепер бібліотека повинна стати не просто приміщенням із книгами на полицях, а справжнім інформаційним центром, – каже завідувач центральної районної бібліотеки Орина Бирчак.

Водночас, книгозбірня у кожному селі повинна стати осередком вивчення краєзнавства, адже книги про Коломийщину рідко у повному обсязі можна знайти в електронних версіях. Як правило, їх видають малим накладом. Тому саме у бібліотеках кожен зможе знайти інформацію про наш регіон.

Практика функціонування бібліотек у краєзнавчі центри та культурні осередки села вже активно впроваджують на Коломийщині. Бібліотека у Раківчику – одна з провідних у нашому районі. Вже понад 20 років її очолює Мирослава Андрусяк. Вона каже: любить свою роботу, тішиться коли до них у книгозбірню приходять люди.

За книгами та інформацією в Інтернеті. Однак, працівників книгозбірень перш за все хвилює і інше, не менш важливе питання: як залучити дітей та юнацтво до книг. Власне з цього приводу організували і зустріч-семінар усіх бібліотекарів району та ОТГ у Раківчику.

Запросили на семінар і фахівців з обласного центру. Опорною бібліотекою зроблять ту, де кращі побутові умови та умови для зберігання книг. У Коломийській РДА прогнозують: бібліотеки зі шкіл переїдуть до приміщень сільських книгозбірень.

Деталі в сюжеті НТК

 


Поділитися публікацією: