Поділитися публікацією:

Фото: gk-press.if.ua

21 березня, у Бурштині пройшли громадські слухання щодо створення у місті спільноти для людей з неповносправністю. В цьому місті планують створити першу в області спільноту для проживання неповносправних дітей.

17410167_726960320820137_880095873_n

Перевагою спільноти над інтернатом є те, що тут житиме не 100 людей, а тільки 6-8 людей. Ініціаторами створення спільноти є благодійна організація “Українська благодійницька мережа”. Її представник Василь Футерко розповідає: “В інтернаті 120 дітей. А це значить жодної індивідуалізації немає. Натомість у спільноті житимуть біля 8 чоловік. Це може бути один будинок або, наприклад, два будиночки: один для чотирьох дівчат. Інший – для чотирьох хлопців”.

Мешканцями спільноти стануть вихованці Залучанського будинку інтернату. Для проживання у спільноті обрали найсвідоміших та найбільш самостійних його мешканців.

“Проживання у квартирі для неповносправних людей не зручне. Троє з чотирьох дівчат, які там проживатимуть у інвалідних візках”,- розповідає Василь. Та ділиться, пропозиції щодо створення спільноти надсилали у ради кількох невеликих міст.

Втім ствердну відповідь і підтримку отримали тільки від Бурштина. Для того, щоб створити заклад для неповносправних прикарпатців спочатку потрібно провести громадські слухання. Активісти кажуть, для проведення слухань направили чотири тисячі листів містянам з запрошенням на них.

12828410_997265936986635_321604633025867271_o-900x600

Окрім цього, надрукували оголошення в газеті та надіслали електронною поштою запрошення для депутатів бурштинської міськради.

Сьогодні слухання відвідало кілька десятків бурштинців. Попередньо активісти вже збирали підписи містян, які погоджуються на створення спільноти. Зараз таких підписів більше ста.

“У інтернаті вихованці зазвичай, не живуть, а існують. А спільнота наближена для домашніх умов. Обранці для цієї спільноти не мають психологічних розладів, здебільшого фізичні. Не можна сказати, що спільнота – це маленький інтернат. Вони живуть сім’єю, але їх ще підтримуватимуть асистенти та волонтери”, – розповідає Футерко.

Для проживання неповносправних людей залучать  6 асистентів, які їм допомагатимуть. Керівником стане асистент-менеджер. Заклад буде комунальним. Втім фінансуватиметься він з коштів меценатів та бюджету обласної ради.

“Ми не просимо з бурштинського бюджету жодної гривні. Адже інтернати фінансуються з обласного бюджету. Ми наполягатимемо на тому, щоб кошти йшли з обласного бюджету за принципом “гроші йдуть за вихованцем”. Відтак 5-6 тисяч гривень, що припадають на мешканця інтернату “підуть” за ним у спільноту”, – розповідає активіст. Спробують залучити субсидії.

IMG_0048-800x600-800x600

Джерело


Поділитися публікацією: