Поділитися публікацією:

Державна фіскальна служба розробила черговий проект постанови уряду, згідно з яким роздрібна ціна пачки сигарет з фільтром повинна бути не нижчою 21,1 гривні, а без фільтра – 18,84 гривні.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на прес-службу ДФС.

Згідно з проектом постанови, мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на пачку сигарет з фільтром повинні складати 22,44 грн і 21,1 грн відповідно.

Оптово-відпускні і роздрібні ціни на пачку сигарет без фільтра – 18,25 і 18,84 грн.

Крім того, проектом передбачається запровадження відповідних цін на тютюнову сировину, тютюнові відходи, сигари і сигарили.

Постанова набуде чинності через 15 днів з дня її публікації.

При цьому в ГФС відзначили, що через конкуренцію між виробниками тютюнових виробів за останні два роки спостерігається зниження цін на всі марки сигарет від 20 до 30%.

Після підвищення ставки акцизного податку на 40% з 1 січня 2016 пропорційного підвищення цін на сигарети не відбулося.

На думку представників відомства, така ситуація з цінами на тютюнові вироби в Україні є одним з факторів, що сприяють незаконному переміщенню сигарет з України в країни ЄС, де ціни значно вище.

Згідно з оприлюдненими документами, зниження відпускних оптових і роздрібних цін на тютюнові вироби призводить до зменшення бази оподаткування податком на додану вартість та акцизним податком з роздрібних продажів підакцизних товарів і, як наслідок, до недоотримання бюджетом цих податків.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроект №5132 про підвищення акцизів на алкоголь, тютюн і інші продукти, за рішення проголосували 235 депутатів.

Головне фото: ДФС України


Поділитися публікацією: