Поділитися публікацією:

Внаслідок запланованої на найближчі роки реформи охорони здоров’я безкоштовними залишаться лише частина медичних послуг. Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, пише WestNews з посиланням на Експрес.

“З’явиться гарантований державою безкоштовний пакет медичних послуг і ліків, які українці зможуть отримувати в медустановах. Сам пакет, крім, власне, переліку безкоштовних медпослуг, будуть включені тарифи і рівні спільної оплати держави і пацієнта за медпослуги, які держава не може надавати безкоштовно. Це вводиться для того, щоб чітко відобразити в законодавстві наше право на безкоштовну медичну допомогу, закладене в Конституції”, – заявив Ковтонюк.

За його словами, якщо реформа буде прийнята і вступить в силу, Кабмін повинен буде щорічно приймати гарантований перелік, в якому буде вказано, які саме послуги українці зможуть безкоштовно отримувати у медустановах. Втім, поки що неможливо сказати, яким буде гарантований пакет безкоштовних медпослуг, так як перший з них планується розробити тільки в 2018 році.

“Перший гарантований пакет буде розроблений в 2018 році на 2019 рік. Зараз ми працюємо над принципами і процедурами, згідно з якими він буде складено”, – зазначив Ковтонюк.

Він уточнив, що гарантовано безкоштовними залишаться екстрені та паліативні медпослуги, первинна медична допомога, включаючи загальні аналізи крові та сечі, а також щеплення з календаря вакцинації.

Фото ілюстративне


Поділитися публікацією: