Поділитися публікацією:

Коломийський міськрайонний суд розглянув справу за позовом особи Б. до Коломийської центральної районної лікарні Івано-Франківської області, третьої особи, без самостійних вимог на стороні особи С. про відшкодування майнової та моральної шкоди та витрат на поховання.

Особа Б. посилається на те, що 17 липня 2013 року її неповнолітня дочка, 1997 року народження, яка знаходилася на “Д” обліку з приводу бронхіальної астми, після прийому у приватного лікаря стоматолога, по дорозі додому відчула себе погано та втратила свідомість.

У зв’язку з цим було викликано швидку медичну допомогу. Вжиті заходи по наданню доньці першої медичної допомоги, лікарем швидкої, особою С., виявилися недостатніми, у зв’язку з чим остання будучи доставленою в Коломийську дитячу лікарню в стані клінічної смерті того ж вечора померла, повідомляє “Дзеркало Коломиї” з посиланням на прес-службу суду.

Вироком колегії суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Івано-Франківської області від 5 травня 2015 року особі С. призначено покарання за ч. 2 ст. 140 КК України у виді двох років обмеження волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з наданням медичної допомоги на один рік.

Внаслідок винних дій особи С., які полягали у неналежному наданні медичної допомоги, їй як матері померлої доньки, заподіяна майнова  шкода, що становить 134 тис. 904 грн., зокрема, це витрати на поховання.

Тому особа Б. просила суд винести рішення про стягнення спричиненої їй майнової шкоди 134,9 тис. грн. та 200 тис. грн. моральної шкоди.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнала частково та подала письмове заперечення на позов, в якому посилається, що витрати на поминальні обіди в день похорон та на річницю із дня смерті в загальній сумі 33 тис.грн., не підлягають відшкодуванню, оскільки церемонія поминання не відноситься до поховання. Також не погодилась на вказані позивачкою витрати на виготовлення пам’ятника, посилаючись на те що ціни значно завищені, а також вказала про надто велику моральну шкоду.

Суд, дослідивши матеріали справи, вирішив стягнути з Коломийської ЦРЛ на користь особи Б. 53 тис. грн. майнової шкоди і витрат на поховання, 350 грн. витрат за надання юридичної допомоги та 60 тис. грн. моральної шкоди.

Рішення суду не набрало законної сили та може бути оскаржене до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня проголошення.

Нагадаємо, у 2013 році у селі Великий Ключів після візиту стоматолога померла 16-річна дівчинка.


Поділитися публікацією: