Поділитися публікацією:

Сьогодні в Івано-Франківській облдержадміністрації відбулася презентація карти “Вишивана моя Україна”.

Захід провели в рамках Всеукраїнської однойменної акції, яка була започаткована представниками Державної казначейської служби з нагоди 25-ї річниці Незалежності України. Ідея полягала в тому, що казначеї всіх областей власноруч розшивали територію своєї області притаманними для їхньої місцевості орнаментами, створюючи мапу єдиної неподільної держави. Символічним є те, що розпочали роботу над картою у східній частині України, у Донецькій області, звідки її передала голова Держказначейства України Тетяна Слюз на Луганщину, інформує прес-служба ОДА.

2017-03-27_135444

Щодо вишивки на мапі Івано-Франківської області, то казначеї Прикарпаття відобразили на ній символи, які найбільше характеризують Галичину, Гуцульщину, Опілля та Покуття, а також передають традиції та характер гуцулів, бойків, лемків. Так, головним атрибутом карти Прикарпаття стала вишивана писанка, яка слугує символом нового життя, Воскресіння Господнього та відродження природи.

2017-03-27_135436

Висловлюючи свої враження, заступник голови ОДА Марія Савка відзначила неординарність цього дійства та наголосила на неабиякій майстерності прикарпатців.

“Казначеї України створили надзвичайно гарну карту, яка милує погляд. На цій вишивці простежується любов та вірність своїй державі. Приємно, що саме Прикарпаття зображене на ній такою яскравою сторінкою, яка надає надію на світле майбутнє”, – зазначила посадовець.

2017-03-27_135451

Також Марія Савка додала, що минулого року під час сходження воїнів Антитерористичної операції на найвищу гору України – Говерлу вишивана карта побувала і там.

2017-03-27_135420

За словами начальника головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області Віри Смачило, з Прикарпаття карта попрямує в Антарктиду.

Фото: kurs.if.ua


Поділитися публікацією: