Поділитися публікацією:

У Національному банку посилаються на європейський і американський досвід.

У Національному банку України (НБУ) пропонують автоматично списувати оплату за комуналку з зарплатних карт. У регуляторі пояснюють: вигода очевидна – не треба вистоювати черги в банках і розбиратися з тонкощами онлайн-платежів, а оплата буде своєчасною.

За задумом, банк сам побачить, скільки “набігло” за комунальні послуги, і зарахує ці гроші постачальникам сервісу. Необхідну суму планують списувати щомісяця, і головне – вчасно, без пені і штрафів.

Україна побоюються, що не зможуть відстежити, куди йдуть гроші. Але, за словами економістів, сумніви мають під собою підстави.

“Споживач повинен мати вибір. Якщо він бачить, що нездатний вчасно оплатити комунальні, він повинен мати можливість платіж з ЖКГ відкласти”, – вважає економіст Андрій Новак.

Ще один камінь спотикання – лічильники. Жителі більшості будинків з лічильниками старого зразка щомісяця вписують дані до квитанції самостійно. Тобто повністю перейти на автоматичні платежі буде незручно, запевняють експерти.

“Стоїть лічильник, вам рахують, скільки набігло, ви платите за лічильником. А тут вийде автоматично. Сума може відрізнятися”, – попереджає президент Украналітцентру Олександр Охріменко.

Тим часом, автоматичне списання квартплати в Україні вже діє для клієнтів деяких банків: щомісяця банк пропонує рахунок, а користувач просто дає згоду на платіж.

“У мене автоматично підтягується платіж, сума заборгованості. Тобто мені не треба думати скільки, як заплатити. У мене відразу розраховується. Просто натискаю кнопочку і плачу. Це економить час. Мені це дуже зручно. Не треба дивитися на комісію якусь”, – розповів користувач сервісу Андрій.

В НБУ підтверджують – автоматичне списання комуналки з картки дійсно буде можливо тільки за добровільної згоди користувача. А хто захоче, той і далі платитиме за комуналку по-старому. Також в НБУ посилаються на досвід Європи і США, де сервіс автоматичного списання коштів дуже популярний.

Головне фото ілюстративне

Джерело: ukr.segodnya.ua

Поділитися публікацією: