Поділитися публікацією:

Президент України Петро Порошенко підписав указ про демілітаризацію ракетного крейсера «Україна» для його подальшого продажу.

Про це, як передає РІА «Новости» , в неділю повідомило українське видання «НикВести».
Будівництво цього крейсера почалося ще в 1984 році. У 1993-му корабель був виведений зі складу Військово-морського флоту РФ і переданий українській стороні. Втім, довести корабель до робочого стану України так і не змогла через брак фінансування. В результаті всі ці роки судно простоювало в акваторії суднобудівного заводу в Миколаєві.
За словами заступника голови Миколаївської обласної адміністрації В’ячеслава Боня, з крейсера буде повністю знято озброєння, а решта піде на продаж. «Там є корпус і турбіни, вони затребувані», – розповів чиновник.
Частина коштів з продажу деталей корабля піде на погашення боргів із зарплати робітникам суднобудівного заводу. «Там вистачить на компенсацію ваших зарплат, ще й залишиться три рази на стільки ж», – пообіцяв Бонь співробітникам підприємства.
До теперішнього моменту указ про продаж крейсера схвалений «Укроборонпромом» і Міністерством оборони України, однак документу ще належить пройти процедуру затвердження в Міністерстві юстиції та Міністерстві фінансів.
Фото: optimistua.blogspot.cz

Поділитися публікацією: