Поділитися публікацією:

Депутати Долинської районної, міської та Болехівської міської рад просять керівництво держави, МОЗ та народних депутатів врахувати особливості їх гірських місцевостей та вжити заходів зі створення госпітального округу з центром у Долині.

Вчора на вимогу громадськості відбулась позачергова спільна сесія трьох рад Долинської районної і міської та Болехівської міської, де депутати одноголосно підтримали відповідне звернення, інформує прес-служба партії “ВОЛЯ”.

Під час сесії представники місцевих рад Долинщини та Болехівщини, голови лікарень, учасники АТО висловили позицію щодо необхідності створення окремого госпітального округу з центром у Долині.

“Будь-яка реформа має сприяти покращенню якості життя населення, збільшенню його тривалості. Мета створення госпітальних округів – покращення якості медичних послуг, їх доступність. Долинська районна лікарня надає цілодобову кваліфіковану невідкладну допомог,у і у нас є необхідність мати окремий округ”, – зазначив голова Долинської ЦРЛ.

“Якщо ми змогли відстояти суверенітет України за 1300 км звідси, то гріш нам ціна якщо ми дамо нас образити в своїй оселі”, – наголосили учасники АТО.

Депутати відзначили, що доставлення пацієнтів з віддалених населених пунктів до лікарні у пропонованому Калуському окрузі становитиме понад 1 годину, що суперечить вимозі медичної реформи.

“Хочемо звернути увагу, що однією з умов обслуговування госпітального округу є визначення доїзду до лікарні інтенсивного лікування, яке не повинно перевищувати 60 хв та еквівалентно радіусу 60 км за умови наявності доріг з твердим покриттям. До складу Долинського району входить 44 населених пункти, з яких 39 мають статус гірських. Найвіддаленіший населений пункт – село Сенечів за 53 км від Долини. У Болехівській міській раді є 11 населених пунктів, більшість з них гірські. У разі віднесення до Калуського госпітального округу плече доставки пацієнтів становитиме близько 80 км”, – йдеться у зверненні.

До спільної сесії долучилась і депутат обласної ради від партії “ВОЛЯ” Галина Макота, яка представляє інтереси Болехівщини в обласній раді. Депутат довела до відома присутніх, що станом на 22 березня Кабміном затверджено формування госпітальних округів в 11 областях, не погоджено Івано-Франківську область. Пропонований облждержадміністрацією проект на формування 5 госпітальних округів Кабмін повернув на доопрацювання.

“Аналогічна ситуація у Черкаській, Волинській, Сумській та інших областях, їхні пропозиції теж повернули на доопрацювання. Тому дискусія щодо формування госпітальних округів в області залишається відкритою. Завданням будь-якої реформи, в тому числі медичної, є підвищення якості надання послуг та їх доступність. Якщо брати до уваги наявність високогірних регіонів в області та неможливість отримання своєчасної медичної послуги за тією моделлю, яка пропонується, навряд чи можна говорити, що ця реформа дасть позитивні результати”, – зазначила Макота.

Фото: kurs.if.ua


Поділитися публікацією: