Поділитися публікацією:

Після історії з блокадою, того, як блокадою скористалися в Москві, щоб забрати українські підприємства та після важких наслідків, які будуть наростати в енергетиці України — а це все розуміють в Кремлі, ніякого бажання у РФ про щось домовлятися точно немає.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог-міжнародник, колишній директор інформаційного департаменту МЗС України Олег Волошин, оцінюючи домовленість Президента України з канцлером Німеччини Ангелою Меркель активізувати переговори в Мінську.

«Україна відмежувалась від Донбасу. Найгірше — все, що робить українське керівництво, робиться задля того, щоб просто щось робити, бо цього вимагають європейці. Насправді, все, що могли зробити — давно зроблено: блокаду не зупинили, її просто очолили», — наголосив Волошин.

При цьому, підкреслив він, потік товарів йде досі, просто він — контрабандний. На цьому продовжують заробляти силові структури.

«Ця ситуація зіграла на користь «яструбам» в Москві, які розігрують на президентських виборах карту дезінтеграції Донбасу. Хоча — це, звичайно, не Крим», — зауважив експерт.

Ключове — «ми Донбас не здамо» — звучить все частіше на російських телеканалах. Це не означає, що хтось збирається воювати. Це значить: все, що є на Донбасі — тепер їхнє.

«Навіть попри те, що в російському керівництві є й ті, хто вважають Донбас великим тягарем», — додав політолог-міжнародник.

На його переконання, така ситуація буде, як мінімум допоки в Україні не зміниться влада.

«З нинішнім керівництвом України домовлятися в РФ ніхто не буде, й навіть Захід до цього не змусить», — вважає Волошин.

«Безумовно, до складу РФ включати нічого не будуть, анексувати офіційно також, але вже визнали паспорти, забрали підприємства. Вже сьогодні зупинився в Дніпродзержинську величезний металургійний комбінат, тисячі безробітних. Якщо раніше в Москві у фіналі завжди був сценарій дестабілізації України в цілому, Донбас їх не дуже цікавив, — то українська влада, «ура-патріоти» зіграли на користь Кремлю. Тепер отримали результати своєї «творчості», — розповідає експерт-міжнародник.

При цьому, уточнив він, формально від Мінського та інших форматів в РФ чи на Заході ніхто не відмовиться.

«Щоб виглядати належним чином, ані РФ, ані Захід від «Мінську» не відмовлятимуться. Проте є чітке розуміння на Заході, що останню історію — з подачі РФ чи ні, але зроблено було за участі України. Точно так само, як обстріл консульства в Луцьку. Можна скільки завгодно кричати, що це спецслужби РФ — але той факт, що поляки направляють сюди слідчу групу говорить про те, навіть в Польщі не вірять у це», — пояснив експерт.

«Ситуація така, яка є: Україна Донбас фактично втратила, притому з власної провини», — резюмував Олег Волошин.

Головне фото з мережі інтернет

Джерело: slovoidilo.ua


Поділитися публікацією: