Поділитися публікацією:

У день свого 45-го дня народження франківський письменник Любомир Стринаглюк презентував в Івано-Франківську книгу “Знаки часу. Тлумачення”, що продовжує попереднє його видання “Знаки часу. Розпізнавання”.

Головне завдання видання “Знаки часу. Тлумачення” – виявити приховану сутність поширених символів, знаків, талісманів, амулетів, оберегів, ритуалів, жестів сучасності; дослідити їх та з’ясувати, як християнам давати з ними раду.

Книжка складається з 38 розділів. Любомир Стринаглюк зупинився на кількох з них. До прикладу, у розділі “Астрологічне коло” автор розповідає, що захоплення астрологією у християнстві прирівнюється до ідолопоклонства.

3_e8c17

“Чимало людей вважають, що 2017 рік є знаком Червоного Вогняного Півня. Мало хто задумується, що ніякий це не рік Червоного Півня, але це рік Божий, – сказав Стринаглюк. – Саме так треба сприймати кожен рік, який ми ведемо від нашої ери”.

А от пірсинг, доводить автор книжки, – це знак рабства.

“А Святе Письмо говорить: не ставайте рабами інших людей”, – каже письменник.

Досліджуючи пірсинг, він розповів, звідки взялася традиція носити сережки. Слов’яни запозичили її від скандинавів. Запорізькі козаки також носили кульчики.

“Кульчик у лівому вусі лицаря означав – єдиний син у матері-одиначки, у правому – єдиний син у батьків. В обох вухах – останній у родині, годувальник і продовжувач роду. Кульчик також трактували як захисний талісман, але головне – отаман бачив, кого слід берегти в битві”, – розповів письменник.

4_9e3c3

Також він зазначив, що прихована причина пірсингу – автоагресія, суїцидальні прояви, що реалізуються через проколювання тіла, така собі символічна смерть.

Стринаглюк розповів, що у 80-х роках минулого століття носіння чоловіком кульчика у правому вусі означало, що він нетрадиційної орієнтації. Проколене ліве вухо, навпаки, вказувало на гетеросексуальність.

7_0703e

До речі, під час презентації представники обласної влади нагородили Любомира Стринаглюка премією імені Патріарха Володимира Романюка та Митрополита Андрея Шептицького у номінації “Друковане духовне слово”.

Джерело


Поділитися публікацією: