Поділитися публікацією:

В Івано-Франківській обласній дитячій лікарні урочисто відкрили Центр реабілітації дітей з порушенням слуху та мови. До цього часу в закладі працював слухомовний кабінет, у якому спеціалісти працювали з дітьми, котрим провели кохлеарні імплантації.

Всі фінансові, юридичні та інші аспекти щодо роботи та створення такого центру медики Франківщини перейняли у хорватських колег з центру “SUVAG”, інформує прес-служба департаменту охорони здоров’я ОДА.

В Івано-Франківській області проживає 586 дітей з порушеним слухом, із них – 200 діток навчається в спеціалізованих школах.

2017-04-06_215648

Як повідомив головний лікар ОДКЛ Радислав Котурбаш, з самого початку існування слухомовного кабінету успішно завершило реабілітацію десятеро його колишніх пацієнтів. Вони вже навчаються у звичайних школах. А невдовзі стіни кабінету покине ще шестеро. Та якщо три роки тому в області було тільки 14 дітей з імплантатами, то тепер їх уже 50, 40 з яких імплантовані за рахунок державного бюджету. Ще 13 малюків перебуває на обліку, і половину з них згідно з відповідним графіком буде прооперовано вже до кінця 2017 року.

2017-04-06_215634

За словами керівника лікарні, саме життя продиктувало потребу істотного розширення цього медичного підрозділу.

Фахівці Центру реабілітації дітей з порушенням слуху та мови – сурдолог, невролог, аудіометрист, логопед, вчитель-дефектолог, психолог надаватимуть допомогу маленьким пацієнтам шляхом проведення якісної діагностики слуху сучасною апаратурою, консультативної та корекційної роботи.

2017-04-06_215642

Центр забезпечений сучасним діагностичним обладнанням від данської фірми Interacoustics – це аудіометр, який визначає стан слуху у дітей віком від 5 років, та імпедансометр, який обстежує дітей від 2 місяців.

2017-04-06_215625

До відкриття центру обласна дитяча клінічна лікарня отримала від Благодійного фонду “Свічадо” довгоочікуване оснащення, яким можна визначати наявність слуху у новонароджених дітей – отоакустична емісія OfoReed данського виробництва. Вартість такого обладнання становить понад 200 тисяч гривень.

Джерело 


Поділитися публікацією: