Поділитися публікацією:

Днями керівник благодійної організації «Українська благодійницька мережа» Василь Футерко опублікував у соцмережі гучну заяву, що терпіння вичерпано і він більше не мовчатиме. Чоловік розповів про порушення прав дитини і недбальство в Залучанському дитячому будинку-інтернаті, що на Снятинщині.

«Дітей в інтернаті купають в одній і тій самій воді; працівники їдять дитячу їжу; одяг крадуть у той самий день, коли його передали благодійники; дітей рідко виводять надвір; фізичної реабілітації немає – є діти, які просто лежать; у багатьох дітей від лежання сформувався вивих тазостегнового суглобу; дітей, які хочуть рухатися, навмисно обмежують у ліжках…» – написав благодійник.

Керівник організації зазначив, що подасть звернення із пропозицією про звільнення з посади директора інтернату Миколи Сухолиткого, а також передасть до правоохоронних органів наявні матеріали про порушення прав дітей та інші зловживання, які кояться в інтернаті.

2017-04-12_091348

Працівники Залучанського дитячого будинку-інтернату обурені такими образливими звинуваченнями, називаючи їх цілковито безпідставними і ганебною наругою над колективом.

«Як легко облити брудом, перекреслити роботу всього колективу, обізвати катами і скотами. За що?» – йдеться на початку повідомлення, яке оприлюднили від імені колективу інтернату.

Працівники наголошують, що заклад відкритий для громадськості та журналістів, його перевіряють ледь не кожного місяця: від усіх правоохоронних органів до представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Дітей регулярно оглядають районні та обласні лікарні. Адміністрація дитбудинку співпрацює з польськими лікарями, ніхто ніколи не зауважив, що у дітей є пролежні чи вони не доглянуті. Волонтери організовують дозвілля, а догляд і реабілітацію здійснює персонал. «І не заслуга волонтерів УБМ, що декотрі діти, які в чотирилітньому віці поступили сюди, більшість з яких нерухомі, почали повзати. Це заслуга тих, хто в білих халатах, працюють тут з дітьми, і реабілітологів, і вихователів, і санітарок», – йдеться у повідомленні.

Наприкінці зазначається: «Якщо в Залучанському інтернаті такі жахливі умови, якщо тут працюють «скоти», то чому п. Футерко особисто клопочеться про влаштування окремих вихованців саме сюди? Щось не те відбувається навколо будинку-інтернату! Може комусь дуже подобається матеріальна база закладу, його територія? Чи потрібні посадові крісла?».

17861643_423918494654183_4327493552461201983_n

Джерело


Поділитися публікацією: