Поділитися публікацією:

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ заборонив судам використовувати у своїх рішеннях словосполучення «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка».

Про це йдеться в інформаційному листі, направленому ВССУ судам нижчих рівнів.

Як наголошується в документі, було виявлено, що суди використовують різний підхід у формулюваннях рішень, зокрема щодо відображення настання фактів народження і смерті.

«Так, в окремих випадках, на порушення законодавчих підходів щодо визначення правового статусу тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, в резолютивних частинах судових рішень міститься вказівка на те, що відповідний факт (народження або смерть) мав місце у населених пунктах «Донецької народної республіки». У цьому контексті слід враховувати те, що така практика є неприпустимою, оскільки факт існування ні т. зв. «Донецької народної республіки», ні т. зв. «Луганської народної республіки» не визнається органами влади України, а в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей… вводиться особливий порядок місцевого самоврядування, визнані тимчасово окупованими територіями…» – йдеться в документі.

Судам також доручається використовувати коректні формулювання для населених пунктів, що знаходяться на окупованій території, тобто без вказівки вищевказаних словосполучень.

Нагадаємо, раніше в офіційному реєстрі цивільних справ Жовтневого районного суду м. Полтави «Донецьку народну республіку» позначили як звичайну іноземну державу, за звичайним шаблоном ділових паперів. Це виявилося в документі №554/3930/16-ц Єдиного державного реєстру судових рішень у розділі «Цивільні справи».

Ще 16 червня 2016 р. у полтавському суді розглянули клопотання про встановлення факту смерті громадянина, який знайшов вічний спокій у Донецьку. Тільки от винесли відповідне рішення на підставі свідоцтва, виданого «Кіровським відділом запису актів цивільного стану Донецької державної реєстраційної палати Міністерства юстиції Донецької народної республіки». Далі в документі при кожному згадуванні м. Донецька в дужках уточняється «Донецька народна республіка», повідомляє «112.ua». 


Поділитися публікацією: