Поділитися публікацією:

Відтепер за наявності рецепта певні препарати можна буде отримати безкоштовно або з невеликою доплатою.
Програма поширюється на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Аптеки добровільно беруть участь у цій програмі, підписавши відповідний договір з місцевими органами влади, ідеться на сайті МОЗ. Крайнього терміну не визначають, тож аптеки зможуть приєднуватися до програми постійно.
«Сподіваємося, що до кінця літа зможемо охопити 50—60% пацієнтів. Регулюватимуть лише ціни на ті препарати, які беруть участь у цій програмі, тому жодні ліки з аптек не зникнуть. Багато іноземних виробників уже знижують ціни, щоб брати участь у програмі, бо розуміють, що реімбурсація (державне відшкодування ціни на ліки. — Авт.) — це шлях до цивілізованої сучасної медицини, і долучаються до програм реімбурсації в інших країнах», — розповіла на брифінгу в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Адміністрація Коломийського міського центру ПМСД надала перелік аптек, які взяли участь в урядовій програмі «Доступні ліки» та будуть проводити відпуск рецептів по реімбурсації для мешканців міста Коломиї згідно програми.
Довідка
МОВОЮ ЦИФР
Відшкодування вартості ліків поширюватиметься на препарати від тих хвороб, які найбільше впливають на показники смертності або відчутно погіршують якість життя людини. Зокрема, смертність серед українців від хвороб судин і серця становить 65% в структурі загальної смертності. На діабет ІІ типу страждає один мільйон осіб – вшестеро більше, ніж на діабет І типу (інсулінозалежний). Крім того, зареєстровано 210 тисяч недужих на бронхіальну астму, серед яких переважно діти й молодь.
ВАРТО ЗНАТИ
Майже всі пацієнти (97%), які лікуються амбулаторно або стаціонарно, сплачують за препарати з власної кишені. Кожен другий пацієнт вимушений відмовлятися від лікування або відкладати його через брак коштів, 56% приймали лише частину прописаних ліків через відсутність фінансів. 43% опитаних, щоб придбати ліки, продають майно або позичають кошти. Майже 45% опитаних зазначили, що лікар не пропонував обрати між більш дорогим і більш дешевим препаратом; діючу речовину, а не конкретний препарат, виписували лише 23% пацієнтів. Про це свідчать результати дослідження БФ «Пацієнти України», проведеного у рамках проекту USAID «(Без)коштовна медицина».
Список препаратів дивіться за посиланням: http://moz.gov.ua/ua/portal/pre_201…
Інформує відділ інформаційної політики Коломийської міської ради

Поділитися публікацією: