Поділитися публікацією:

Комфортабельний рейковий автобус Pesa почав ходити в Карпатах, по залізниці між Коломиєю і Раховом. Рейковий автобус – це гібрид автобуса й залізничного вагона для руху по залізниці. Синонім автомотрис і дизель-поїздів, які складаються з одного – чотирьох вагонів. Такий транспорт використовується для приміських, міських, регіональних перевезень.

Рейковий автобус Pesa 630М створений у Польщі, компанією Pesa Bydgoszcz. Складається з двох вагонів, 192 сидячих місця. Зручні сидіння, опалення та кондиціонування повітря, біотуалет. Також Львівська залізниця придбала ще кілька рейкових автобусів. А влітку минулого року рельсобус схожої модифікації почав ходити між Запоріжжям та Бердянськом.

Сьогодні автомотриси та дизель-поїзди використовуються у багатьох країнах. Наприклад, у Німеччині, США, Канаді, Австралії, Великобританії, Данії, Австрії, Південної Кореї. 12 років тому почалася історія рельсобусів в Україні. Більшість з них іноземного виробництва, переважно польського. Це стримує їх поширення в нашій країні. До того ж рельсобуси нерідко програють у конкурентній боротьбі автобусам і маршруткам, у яких більш зручний графік руху.

У Німеччині, Франції та ряді інших країн залізничні компанії активно використовують і звичайні автобуси: частину маршруту пасажири їдуть у поїзді, частину – в автобусі. Особливо застосовуються автобуси при міжнародних поїздках, що робить їх більш дешевими.

Джерело


Поділитися публікацією: