Поділитися публікацією:

Президент України Петро Порошенко підписав закон, яким вилучається обов’язкова вимога про використання печатки юридичними особами та фізичними особами-підприємцями.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради України, відповідний закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними – особами підприємцями” (законопроект №4194) підписаний президентів 14 квітня 2017 року.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла цей закон в цілому 24 березня 2017 року. За відповідний законопроект №4194 у другому читанні проголосувало 226 депутатів в четвер.

Даний закон вилучає з українського законодавства обов’язкова вимога про використання печатки, можливість визнання документа недійсним через її відсутність, необхідність використання печатки у взаєминах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування.

Крім того, введена адміністративна відповідальність посадової особи за вимогу друку – штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів.

“Цей законопроект спрямований на те, щоб остаточно врегулювати це питання, зняти ті правові ризики, які несе існуюча невизначеність законодавства. Він безпосередньо стверджує, що наявність або відсутність відбитку печатки суб’єкта господарювання на документі не тягне юридичні наслідки”, – пояснив глава комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк в ході обговорення законопроекту.

Джерело


Поділитися публікацією: