Поділитися публікацією:

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати надходження до Пенсійного фонду зросли на 37%, що дозволить провести осучаснення пенсій.

За його словами, рівень підвищення пенсійних виплат буде розраховуватися за формулою, яка враховує страховий стаж та розмір внесків, передає УНІАН.

“Починаючи з 2000 року, всі внески персоніфіковані – можна подивитися і порівняти свій внесок із середньою заробітною платою за той місяць, у якому сплачено внесок, і розрахувати відповідний коефіцієнт“, – пояснив він.

Що стосується періоду до 2000 року, за словами міністра, для цієї групи пенсіонерів також є методика.

Ключовим елементом цієї формули є показник середньої заробітної плати, який з 2012 року не переглядався. Уявіть, в цьому році у пенсіонера, який йде на пенсію, цей показник 3,7 тис. грн, в минулому році – 3,2 тис. грн, а у пенсіонера до 2012 року – 1,197 тис. грн”, – зазначив він.

Рева підкреслив, що саме для врегулювання цього величезного розриву в рівні пенсій і проводиться осучаснення пенсій.

Той, хто сьогодні йде на пенсію, мало того, що отримує високу пенсію, але ще й може працювати, більш-менш в силу і здоров’я. В результаті люди, які досягли так званого віку “немічності” і відчувають великі потреби в лікуванні та купівлі ліків, опиняються в гіршому стані, ніж ті, які йдуть на пенсію зараз”, – зазначив міністр.

При цьому він зазначив, що уряд не піде на підвищення дотацій Пенсійного фонду, які на сьогодні вже досягли 141 млрд грн.


Поділитися публікацією: