Поділитися публікацією:

У середу, 19 квітня, під час прес-конференції голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук не зміг прокоментувати відкриті кримінальні провадження щодо проведення держзакупівель Департаментом охорони здоров’я.

«Я не можу це коментувати, зараз цим займається прокуратура, – каже Гончарук. – Звісно в мене є питання по процедурі. Я це обговорював з Мироном Матейком (екс-директор ДОЗ – ред.). Але крапку поставить суд».

Нагадаємо,прокуратура Івано-Франківської області викрила зловживання при закупівлі за бюджетні кошти медобладнання вартістю понад 4 млн грн.

«Так, службовці, зловживаючи своїм становищем, діючи умисно в інтересах приватних юридичних осіб, за відсутності поданих кваліфікаційних критеріїв об’єкту закупки та невідповідності пропозицій конкурсних торгів умовам поданої документації, допустили останніх до участі у тендері та визнали їх переможцями», – повідомили в прокуратурі.

Таким чином, за завищеними цінами закуплено рентгенохірургічну агіографічну систему, хірургічний мікроскоп та шейверну систему для ринохірургії.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.
Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Поділитися публікацією: