Поділитися публікацією:

В Івано-Франківську зранку падає мокрий сніг. Учора до вечора мерія пообіцяла відновити подачу тепла у домівки, але минула доба – і мешканці масово нарікають на холоднечу у квартирах.

Як писав КУРС, вчора до  кінця дня у Франківську обіцяли відновити опалювальний сезон. Втім обіцяне тепло з’явилося лише в окремих будинках.

Франкіці у соцмережах масово скаржаться на холоднечу.

2017-04-20_105125

Мешканці Івано-Франківська дзвонять на гарячі лінії та в котельні. У соцмережах обмінюються інформацією, в яких навчальних завладах відновили теплопостачання, а в яких – ні.

У керівника “Івано-Франківськтеплокомунерго” Василя Рущака та головного інженера підприємства Василя Скиданчука мобільні телефони вранці вимкнені. У приймальні теплокомуненерго сказали, що вони обидва перебувають в Києві.

Як повідомив КУРСу перший заступник міського голови Микола Вітенко, станом на 9.00 у Франківську запустили 15 котелень з 31. Теплопостачання наразі відновили тількиу восьми школах та 14 садочках.

“До кінця дня запустимо ще сім шкіл і до 20 садочків. По будинках всюди зняті лічильники. Щоб запускати тепло, треба ставити лічильники і після того відновлювати у будинках тепло. Але будинки так само будуть запускатися. Наразі в житлових будинках тепло є приблизно у 20%”, – повідомив Вітенко.

Детальну інформацію у виконкомі обіцяють оприлюднити до обіду. Також перший заступник мера зазначив, що не відновила теплопостачання “Станіславська теплоенергетична компанія”, що надає послуги з централізованого опалення та підігріву води третині мешканців Івано-Франківська.

У СТЕКу повідомили, що цілу добу працювали над підготовкою теплових мереж та котельного обладнання для відновлення подачі тепла мешканцям Івано-Франківська. Наразі система теплопостачання повністю підготовлена до роботи, теплові мережі заповнені водою. Невирішеним залишається тільки питання лімітів на природний газ. Наразі ввідні газові засувки перекриті та опломбовані ПАТ “Івано-Франківськгаз”. Без відповідного дозволу ПАТ Івано-Франківськгаз” СТЕК не може здійснити подачу природного газу на котельню та запустити її в роботу.

“Виділення лімітів на газ в стислі терміни без клопотання міської влади перед Кабінетом Міністрів неможливе, – зазначає директор ТОВ “Станіславська теплоенергетична компанія” Сергій Мельник. – Враховуючи форс-мажорні обставини – аномально низьку температуру зовнішнього повітря, – вирішити це проблемне питання може тільки відповідне розпорядження Кабінету Міністрів про виділення обсягів природного газу на декілька днів”.


Поділитися публікацією: