Поділитися публікацією:

У рамках Х всеукраїнського відкритого фольклорного фестивалю «Писанка» на площі перед музеєм писанкового розпису учасники фольклорних колективів в кількості 1000 осіб виконують разом чотири гаївки: «Як задзвонять усі дзвони», «Вербовая дощечка», «Ми кривого танцю йдемо» та «Христос Воскрес». Для фіксації рекорду в Коломию приїдуть експерти від Книги рекордів України.
Дійство відбудеться:
Місце- площа перед музеєм писанкового розпису
Дата – 22 квітня 2017 року
Час – 12:00-13:00
Запрошуємо коломиян та гостей міста долучитися до цієї історичної події та підтримати наших виконавців!
Трохи з історії гаївок
Гаївки – це дуже стара назва наших хороводів ,імовірно вона збереглася ще від того часу,коли наші пращури виконували обрядові пісні й танці в заповітних гаях навколо священних дерев.
Гаївки – весняні хороводи, ігрові пісні, які виконували дівчата на Великодні свята біля церкви, коли після Богослужіння сходилися “жука грати”
Всі гаївки, як писав І.Франко, “дишуть здоровим чистим чуттям радощів життя молодої свіжої сили”. Улюблений образ їх – скромна, ніжна, роботяща дівчина.
Виходячи на вулицю співати гаївки, дівчата вбираються в білі вишиті сорочки, а на голову кладуть вінки або квітчають волосся квітами.Співаючи гаївки, дівчата беруться за руки і творять коло, півколо або ключ і так рухаються під ритм пісні.
Гаївки в Західній Україні “грають” тільки на Великодньому тижні на майдані, під церквою.
Повідомляє відділ інформаційної політики Коломийської мської ради

Поділитися публікацією: